«Հրապարակ». Ինչո՞ւ է Փաշինյանը լոսանջելեսյան հանդիպումը համայնքի հետ համարում տապալված
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լոսանջելեսյան հանդիպումը համայնքի հետ համարում է տապալված, քանի որ ի սկզբանե պլանավորված էր, որ մասնակցելու է 30-35 հազար մարդ՝ «Գրանդ փարկը» կարող է տեղավորել մինչև 30 հազար, բայց կազմակերպիչներին քաղաքապետարանը հնարավորություն էր տվել կողքի փողոցները փակելու հաշվին լրացուցիչ 5-6 հազար մարդու տեղ էլ ապահովել:
Դրանից զատ, Լոս Անջելես քաղաքի 14 տարբեր վայրերից ավտոբուսներ էին տրամադրվել` մարդկանց «Գրանդ փարկ» տեղափոխելու համար, զեղչեր էին արվել մոտակա բոլոր կայանատեղիներում մեքենաների կայանման համար։ Սակայն, ըստ ամերիկյան լրատվամիջոցների, մասնակցել է ընդամենը 10 հազար մարդ: Առավել խայտառակ իրավիճակ է եղել կոնգրեսականների մասնակցության հարցում․ հրավիրված են եղել 53 կոնգրեսական և սենատոր, սակայն միջոցառմանը մասնակցել է միայն մեկ կոնգրեսական՝ Ադամ Շիֆը, ով համարվում է Թրամփի ամենաոխերիմ թշնամիներից մեկը: Համայնքում շշուկներ կան, որ այցի արդյունքներից դժգոհության պատճառով մոտ ժամանակներս պաշտոնին կարող են հրաժեշտ տալ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանն ու Լոս Անջելեսում գլխավոր հյուպատոսը»:

«Грапарак»: Пашинян считает, что встреча с общиной в Лос-Анджелесе провалилась
Газета «Грапарак» пишет, что премьер-министр Никол Пашинян считает  встречу с общиной в Лос-Анджелесе провалившейся, поскольку изначально планировалось, что в ней примет участие 30-35 тысяч человек: Гранд-парк может вместить до 30 000 человек, но мэрия дала возможность организаторам за счет перекрытия соседних улиц обеспечить дополнительные места для 5-6 тысяч человек.
«Кроме того, были предоставлены автобусы из 14 различных районов Лос-Анджелеса для перевозки людей в Гранд-парк, были сделаны скидки на парковку машин на всех ближайших парковках. Однако, согласно информации американских СМИ, во встрече приняли участие всего 10 000 человек. Более позорная ситуация сложилась в вопросе участия в конгрессменов: были приглашены 53 конгрессмена и сенатора, однако в мероприятии принял участие только один конгрессмен – Адам Шифф, который считается одним из самых заклятых врагов Трампа.
В общине муссируются слухи, что из-за недовольства результатами визита в ближайшее время с должностью могут распрощаться посол Армении в США и генеральный консул в Лос-Анджелесе», - пишет газета.