«Հրապարակ». ԱԽՔ-խմբակցությունների ղեկավարներ հանդիպումը տևել է 5-10 րոպե
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առաջիկայում բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչներից խորհրդարանական խումբ կստեղծվի՝ ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով։
Այս մասին պայմանավորվել են նախօրեին՝ ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի և ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ, որը նախաձեռնել էր Արմեն Գրիգորյանը՝ հյուրընկալելով Լիլիթ Մակունցին, Գագիկ Ծառուկյանին, Էդմոն Մարուքյանին և Գևորգ Գորգիսյանին:
Հանդիպման առիթը եղել են ընդդիմադիրների քննադատությունները՝ ԱԽ-ին ուղղված, թե խմբակցությունները ներառված չեն աշխատանքներին։ Ի դեպ, հանդիպումը տևել է 5-10 րոպե, ԱԽՔ-ն առաջարկել է խումբ ստեղծել, նրանք համաձայնել են, լուսանկարվել ու հեռացել»:

«Грапарак»: Встреча секретаря Совбеза с руководителями фракций длилась 5-10 минут
Газета «Грапарак» пишет, что в ближайшее время для участия в разработке Стратегии национальной безопасности будет создана парламентская группа из представителей всех фракций.
Договоренность об этом была достигнута накануне во время встречи секретаря Совета безопасности Армена Григоряна с представителями парламентских фракций, которую инициировал Армен Григорян, пригласив к себе Лилит Макунц, Гагика Царукяна, Эдмона Марукяна и Геворка Горгисяна.
«Поводом для встречи стала критика оппозиционеров в адрес Совета безопасности в связи с тем, что фракции не вовлечены в эти работы. Кстати, встреча длилась 5-10 минут, секретарь Совбеза предложил сформировать группу, руководители фракций согласились, сфотографировались и разошлись», - пишет газета.