Քննչական խմբի ղեկավար. Ամուլսարի գործով ի հայտ են եկել նոր տեղեկություններ
Ամուլսարի վերաբեյալ քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում  է։ Լրագրողների հետ զրույցում  այս մասին տեղեկացրեց Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, Ամուլսարի գործով քննչական խմբի նոր ղեկավար Արսեն Այվազյանը։
Նա նշեց, որ  նախաքննության ընթացքում  ի հայտ են եկել նոր տեղեկություններ, նոր տվյալներ, որոնցով պայմանավորված անհրաժշետություն է առաջացել շարունակելու նախաքննությունը։
«Նախաքննությունը շարունակելու հիմքը այս պահին  շրջակա միջավայրի նախարարությունից ստացել ենք համապատասխան մասնագիտական բովանդակությամբ գրություն, որն առնչություն ունի, բնականաբար, Ամուլսարի քրեական գործում առկա տվյալների հետ, սրանով պայմանավորված կարիք ունենք գրություն մեջ նշված տեղեկությունները  քննարկելու, ուսումնասիրելու, համադրելու նախկին առկա թվերի հետ»,- ասաց Ա. Այվազյանը։
Այվազյանը հայտնեց, որ հարցաքննվել են ու դեռ հարցաքննվելու են նոր անձիք։
«Պետք է սպառենք  պլանավորված բոլոր քննչական գործողությունների կատարումը, որից հետո անդրադառանք որակավորւմներին, այդ թվում նաև փորձաքննությունների հարցին»,- ասաց Ա. Այվազյանը։

Глава следственной группы по Амулсару: Предварительное следствие продолжается
Продолжается предварительное следствие по уголовному делу касательно Амулсарского месторождения. Об этом в беседе с журналистами сообщил заместитель главы Следственного комитета Армении, новый руководитель следственной группы по Амулсару Арсен Айвазян.
Он отметил, что в ходе предварительного следствии выявлены новые сведения, новые данные, в связи с чем появилась необходимость продолжить предварительное следствие.
«Из министерства окружающей среды Армении мы получили сообщение с соответствующим экспертным содержанием, которое связано, естественно, с содержащимися в уголовном деле по Амулсару данными, в связи с этим имеется необходимость обсудить, изучить, сопоставить с прежними данными», – отметил А. Айвазян.
Он отметил, что в рамках дела уже допрошены и будут допрошены новые лица.
«Мы должны выполнить все запланированные следственные действия, после чего обратимся к квалификациям, в том числе к вопросу проведения новой экспертизы», – отметил А. Айвазян.