Գոռ Մինասյանը՝ աշխարհի փոխչեմպիոն, Ռուբեն Ալեքսանյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնության գերծանր քաշային կարգում (+109 կգ) Հայաստանը նվաճել է 2 մեդալ:
ՀԱՕԿ լրատվականից հայտնում են, որ Ռիո-2016 Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Գոռ Մինասյանը դարձել է աշխարհի փոխչեմպիոն, իսկ Ռուբեն Ալեքսանյանը արժանացել է բրոնզե մեդալի:
Գոռ Մինասյանը երկամարտում գրանցել է 460 կգ (212+248) արդյունք, իսկ 2019թ. Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Ռուբեն Ալեքսանյանը՝ 437 կգ (192+245):
Մինասյանն արծաթե մեդալ է նվաճել նաև պոկում ու հրում վարժություններում: Ռուբեն Ալեքսանյանը պոկում վարժությունում 6-րդն էր, իսկ հոկում վարժությունում նվաճել է փոքր բրոնզե մեդալ:
Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականն ԱԱ-ում ելույթն ավարտել է երկամարտի 4 մեդալով՝ 2 ոսկե, մեկ արծաթե ու մեկ բրոնզե:
Թիմային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը գրավել է երկրորդ տեղը՝ զիջելով միայն երկամարտում 5 ոսկե մեդալ նվաճած Չինաստանին:

Армянский тяжелоатлет Гор Минасян стал вице-чемпионом мира, а Рубен Алексанян завоевал бронзовую медаль
На завершившемся в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике в супертяжелом весе (+109 кг) сборная Армении завоевала 2 медали. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Серебряный призер Олимпийских Игр 2016 года в Рио-де-Жанейро Гор Минасян стал вице-чемпионом мира, а Рубен Алексанян завоевал бронзовую медаль.
Гор Минасян по сумме двоеборья показал результат 460 кг (212+248), а бронзовый призер первенства Европы 2019 года Рубен Алексанян – 437 кг (192+245).
Минасян завоевал также серебряную медаль в отдельных упражнениях – рывке и толчке. Рубен Алексанян в рывке был 6-м, а в толчке завоевал малую бронзовую медаль.
Сборная Армении по тяжелой атлетике на Чемпионате мира завершила свои выступления, завоевав в сумме двоеборья 4 медали: 2 золотые, 1 серебряную и 1 бронзовую.
В командном зачете сборная Армении заняла второе место, уступив лишь сборной Китая (5 золотых медалей в сумме двоеборья).