Նախորդ շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 10 դեպք. ԱԻՆ
ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 23-29-ը գրանցվել է 500 դեպք, որից 308-ը՝ արտակարգ:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 136 կենցաղային կանչ, 218 հրդեհի ահազանգ, 69 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 5 և տուժել 102 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 9 քաղաքացի:
Քաղաքացիներն արձանագրել են օձերի նկատման 26 դեպք, որից 16-ում փրկարարները օձեր են հայտնաբերել:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 10 դեպք, տուժել է 16 քաղաքացի: ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել զգոն և խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները:

МЧС Армении подводит итоги: за неделю зарегистрировано 500 происшествий
В национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 23 по 29 сентября зарегистрировано 500 происшествий, 308 из которых носят чрезвычайный характер.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА, за указанный период зафиксировано 136 бытовых вызовов, 218 пожаров и 69  дорожно-транспортных происшествий, в результате чего 5 человек погибли и 102  пострадали, а 9 были спасены в результате оперативно-спасательных действий.
Гражданами были зафиксированы 26 случаев обнаружения змей, из которых 16 были обнаружены спасателями.
За неделю было зарегистрировано 10 случаев отравления, в результате чего пострадали 16 человек.
МЧС Армении призывает как в быту, так и на дорогах быть максимально бдительными и соблюдать элементарные правила безопасности.