Նախորդ շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 10 դեպք. ԱԻՆ
ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 23-29-ը գրանցվել է 500 դեպք, որից 308-ը՝ արտակարգ:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 136 կենցաղային կանչ, 218 հրդեհի ահազանգ, 69 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 5 և տուժել 102 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 9 քաղաքացի:
Քաղաքացիներն արձանագրել են օձերի նկատման 26 դեպք, որից 16-ում փրկարարները օձեր են հայտնաբերել:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 10 դեպք, տուժել է 16 քաղաքացի: ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել զգոն և խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները:

The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 500 calls from 23 to 29 September, of which 308 were emergency cases.
The number included 136 household calls, 218 fire calls, 69 road traffic accidents, as a result of which 5 people died, 102 others suffered injuries and 9 citizens were rescued.
The center registered 26 cases of snake detection in the past week, with snakes found by rescuers while responding to 16 reports, the ministry’s press service said.