ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ամփոփեց Mastercard-ի հետ համատեղ #անկանխիկմարաթոն ակցիայի եզրափակիչ՝ 3-րդ փուլի արդյունքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ուրախ է հայտնել, որ ամփոփվել են Mastercard վճարահաշվարկային համակարգի հետ համատեղ անցկացված #անկանխիկմարաթոն ակցիայի 3-րդ` եզրափակիչ փուլի արդյունքները:
Ընկերությունից հայտնում են, որ մրցանակների հանձնման արարողությանը, որը տեղի է ունեցել Բանկի Գլխամասային գրասենյակում, հրավիրված էին ակցիայի 183 ակտիվ մասնակիցները, ովքեր ակցիայի պայմանների համաձայն կայքից ինքնուրույն ընտրել էին մրցանակներ: Ընդհանուր առմամբ, ակցիայի 3 փուլերի ընթացքում մրցանակներ են ստացել թվով 270 քարտապան:
Բազմաթիվ մրցանակներից հաճախորդներին հանձնվեցին՝ 8 հատ iPhone X, 7 հատ iPad, 7 հատ Apple Watch, 1 հատ Multi Wellness Fitness Center մարզական ակումբի 1 տարվա անդամակցության քարտ, 30 հատ Canyon Powerbank, 10 հատ Mary Perfume-ի հավաստագիր, Cascade Royal ռեստորանում 2 անձի համար ընթրիքի 15 հավաստագիր, Pandora-ից զարդեր և այլ արժեքավոր նվերներ:
Ընկերությունը հիշեցնում է, որ #անկանխիկմարաթոն ակցիան տևել է 3 ամիս` այն մեկնարկել էր 15.06.2019թ. և ընթացել մինչև 15.09.2019թ. ներառյալ:
Նախորդ տարվա համեմատ գրանցվել է անկանխիկ շրջանառության 30 % աճ: Ինտերնետային միջավայրում նախորդ տարվա համեմատ գրանցվել է 10 % աճ, որն էլ այս տարի կազմում է անկանխիկ գործարքների ընդհանուր շրջանառության ավելի քան 30%-ը: Զբոսաշրջության՝ ժամանցի կազմակերպման ոլորտում իրականացվել է անկանխիկ գործարքների մոտավորապես 15% -ը, 14%` սուպերմարկետներում, իսկ ռեստորաններում և զվարճանքի կենտրոններում` մոտ 10%: Այս բոլոր ցուցանիշները վկայում են հաճախորդների մեծ հետաքրքրվածության, անկանխիկ վճարումների ավելացման և շուկայում պայմանների բարելավման դրական դինամիկայի մասին:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես ձգտում է մոտիվացնել իր հաճախորդներին և առաջարկել նրանց ամենաշահավետ ակցիաները, որոնք նպաստում են Հայաստանում անկանխիկ վճարումների աճին:
Մանրամասն տեղեկատվություն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում անցկացվող ակցիաների վերաբերյալ կարող եք ստանալ www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայքում, ինչպես նաև զանգահարելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով»,-նշում են բանկից։

Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги финального 3-ого этапа акции #безналичныймарафон, организованной совместно с Mastercard
14:36 02/10/2019
Банк ВТБ (Армения) подвёл итоги 3-ого – заключительного этапа акции #безналичныймарафон, проведенной совместно с платёжной системой Mastercard.
На церемонию вручения призов, которая состоялась в Головном Офиса Банка, были приглашены 183 активных участника акции, которые согласно условиям акции, самостоятельно выбрали призы на сайте http://gifts.vtb.am/. Всего, по итогам всех 3-х этапов акции призы выиграли 270 участников.
Среди множества призов были вручены: 8шт. iPhone X, 7 шт. iPad, 7 шт. Apple Watch, 1 абонемент на год в спортклуб Multi Wellness Fitness Center, 30 шт. Canyon Powerbank, 10 подарочных сертификата магазина Mary Perfume, 15 сертификатов на ужин на двоих в ресторане Cascade Royal, украшения от Pandora и другие ценные подарки.
Акция #безналичныймарафон длилась 3 месяца: она стартовала 15.06.2019г. и продолжилась до 15.09.2019г. включительно.
Согласно релизу, по сравнению с прошлым годом, был зафиксирован 30%-ый рост безналичного оборота. В интернет среде по сравнению с прошлым годом был зафиксирован рост на 10%-ов, который в этом году составил 30%-ов сделок от общего безналичного оборота. По данному показателю: примерно 15%-ов безналичных операций было совершено в сфере туризма - организация отдыха, 14%-ов в супермаркетах, а в ресторанах и пунктах развлечений - около 10%.
Все эти показатели свидетельствует о большей заинтересованности клиентов, позитивной динамике увеличения доли безналичных платежей и улучшении условий на рынке для успешной реализации подобного рода активностей.
Банк ВТБ (Армения) всегда стремится мотивировать своих клиентов и предлагать им самые выгодные и выигрышные акции, которые способствуют увеличению уровня безналичных платежей в Армении.
Подробную информацию об акциях, проводимых в Банке ВТБ (Армения), можно получить на официальном сайте Банка www.vtb.am, в филиалах Банка и в Контактном центре по номеру 87-87.