ԱՄՆ-ում կայանալու է «Շառլ» մյուզիքլի պրեմիերան
Հոկտեմբերի 12-ին  Հոլիվուդի  The Hotel Café-ում կայանալու է աշխարհահռչակ  ֆրանսահայ շանսոնյե Շառ Ազնավուրին նվիրված կենսագրական մյուզիքլի պրեմիերան։ Այս մասին տեղեկացնում է asbarez.com կայքը։  «Շառլ» մյուզիքլի հեղինակն է Թալին Բաբայանը։ Այն հիմնված է  հավաստի աղբյուրների վրա, այդ թվում Ազնավուրի  չտպագրված երկու ինքնակենսագրականների:
Ստեղծագործությունում ներառված են երգչի կյանքում տեղի ունեցած կարևոր  պահերը, անձնական և մասնագիտական պայքարը, որոնց բախվել է մինչև ողջ աշխարհում հայտնի դառնալը։
90 րոպեանոց շոուն հարգանքի տուրք է Ֆրանսիայի երաժշտության ոսկե դարաշրջանի հայտնի ներկայացուցչի հիշատակին։
«Շառլ» մյուզիքլում երաժշտին մարմնավորում են Մորիս Սուջյանը և Բերնարդ Բայերը, Էդիթ Պիաֆին՝  Մարիետ Սուջյանը:
«Ազնավուրը հաջողության է հասել ոչ միայն իր ժանրում, նաև երաժշտության այլ ժանրերում` միաժամանակ չմոռանալով իր արմատները»,- ասել է Թալին Բաբայանը:

В Голливуде состоится премьера мюзикла о жизни легендарного шансонье Шарля Азнавура
12 октября в голливудском The Hotel Café состоится премьера мюзикла о жизни всемирно известного шансонье Шарля Азнавура. Об этом сообщается на сайте asbarez.com.
Автор мюзикла – Талин Бабаян, мюзикл основан на достоверных источниках, в том числе на основе двух неизданных автобиографий Азнавура.
В произведение включены самые важные моменты жизни шансонье, личная и профессиональная борьба, с которой великий шансонье столкнулся на творческом пути до того, как получил всемирную известность.
90-минутное шоу – дань уважения памяти французского шансонье Шарля Азнавура, известного представителя золотого века французской музыки.
В мюзикле «Шарль» сыграют Морис Суджян и Бернард К. Байер – оба в роли маэстро, а Мариетт Суджян сыграет Эдит Пиаф.
«Азнавур достиг успеха не только в своём жанре, но и в других музыкальных жанрах, при этом, никогда не забывая о своих корнях», – отметил Талин Бабаян.