«Ժողովուրդ». Միհրան Պողոսյանին պատկանող «Կեչառիս Հոթելը» խոշոր պարտք ունի` 25 միլիոն դրամ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ ««Օֆշորների թագավորը», պարզվում է, նաև պարտապան է: ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանին պատկանող «Կեչառիս Հոթել» ընկերության դեմ, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, դատական հայց են ներկայացրել` հարկադիր սնանկ ճանաչելու պահանջով: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ հոկտեմբերի 1-ին Սնանկության դատարան դիմած Գագիկ Բադալյանին «Կեչառիս Հոթելը» խոշոր պարտք ունի` 25 միլիոն դրամ:
Մեզ հայտնի է դարձել, որ նույն հոթելից գումար բռնագանձելու պահանջով այս տարի հայց են ներկայացրել նաև «Հիքսոս» և «Սօս Սիսթեմս» ընկերությունները: Վերջինն ավելի ուշ հայցից հրաժարվել է, առաջինի գործով քննությունը շարունակվում է: «Պանամայի տիրակալ» արդարադատության գեներալ Պողոսյանի քրեական գործի վերաբացումից հետո, հիշեցնենք, նրան պատկանող ընկերություններն ավելի ցայտուն հայտնվեցին իրավապահների խոշորացույցի տակ: Մենք տեղեկացրել ենք, որ նրա «Քեթրին Գրուպ» ընկերությունն էլ դեռևս մարտին է սնանկ ճանաչվել: Իսկ Միհրան Պողոսյանը հետախուզման հետևանքով փախուստի մեջ է և գտնվում է ՌԴ-ում»:

«Жоховурд»: Принадлежащая Миграну Погосяну компания «Kecharis Hotel» имеет крупную задолженность
Газета «Жоховурд» пишет, что как выясняется «король оффшоров» Мигран Погосян накопил огромные долги. Против принадлежащей бывшему начальнику Службы исполнения судебных актов Миграну Погосяну компании «Kecharis Hotel» подан судебный иск с требованием признать компанию банкротом. Как выяснило издание, компания должна обратившемуся в суд 1 октября Гагику Бадаляну 25 миллионов драмов.
Иски против этой компании подали также компании Hyksos и Sos Systems. Последняя позже отказалась от иска, а рассмотрение иска первой продолжается.
Напомним, после возобновления уголовного дела против «бананового короля», генерала юстиции Миграна Погосяна, принадлежащие ему компании оказались под прицелом правоохранительных структур. Его компания «Кетрин Групп» была признана банкротом еще в марте этого года. Сам Мигран Погосян объявлен в розыск и находится сейчас в РФ.