«Ժողովուրդ». Երևանի քաղաքապետարանը գերթանկարժեք նստարաններ ու աղբամաններ է գնել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երևանի քաղաքապետարանը գերթանկարժեք նստարաններ ու աղբամաններ է գնել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ այս գործում քաղաքապետարանը «Նիկոլ Դուման» առևտրային կազմակերպության հետ է համագործակցում: Օրինակ` օգոստոսի 20-ին 82 մլն 200 հազար դրամի պայմանագիր են կնքել այդ կազմակերպության հետ, ձեռք են բերել 500 հատ «Երևան» փայտե և թուջե ձուլվածքով նստարան, որի մեկ հատը 164 հազար 400 դրամ է արժեցել: Նախկինում էլ, ի դեպ, Երևանի քաղաքային իշխանությունները աղբամաններն են ձեռք բերել նույն «Նիկոլ Դուման»-ից հատը 78 հազար դրամով:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը ճշտել է` «Նիկոլ Դուման»-ի հիմնադիրներն են քաղաքաշինության նախկին փոխնախարար Կառլեն Գևորգյանը ՀՅԴ-ից, քաղաքաշինության նախկին նախարար, ԲՀԿ-ական գործող պատգամավոր Վարդան Վարդանյանը և նրանց ընկերը` Արսեն Հայրապետյանը: Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը, «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում անդրադառնալով այս գործարքին, ասել է, թե գնման այդ գործընթացում խնդրահարույց դրույթներ կան, և պարզաբանում է պահանջել քաղաքային իշխանությունից, սակայն դեռ պատասխան չի ստացել»:

«Жоховурд»: Мэрия Еревана закупила сверхдорогие скамейки и мусорные урны
Газета «Жоховурд» пишет, что мэрия Еревана закупила сверхдорогие скамейки и мусорные урны. Как выяснило издание, в этом деле мэрия сотрудничает с торговой организацией «Никол Думан». Например, 20 августа с этой организацией был заключен договор на 82 млн. 200 тысяч драмов, были приобретены 500 деревянных скамеек с чугунным литьем, каждая из которых стоит 164 тысяч 400 драмов. В прошлом, кстати, городские власти Еревана также закупили мусорные контейнеры у той же компании,  каждая за 78 тысяч драмов.
Газета уточнила, что основатели компании «Никол Думан» – бывший заместитель министра градостроительства Карлен Геворкян, представитель АРФД, бывший министр градостроительства, депутат фракции «Процветающая Армения» Вардан Варданян и их друг Арсен Айрапетян.
В беседе с корреспондентом издания член Совета старейшин Еревана от фракции «Луйс» Давид Хажакян обратившись к этой сделке, заявил, что в процедуре этой закупки есть спорные положения и он потребовал разъяснения от городских властей, однако пока не получил.