Արցախի նախագահը շնորհավորել է Ուսուցչի օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը  այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարևոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը, և վայելում եք մեր ժողովրդի հարգանքն ու սերը:
Դպրոցական երկար ու ձիգ տարիների ընթացքում դուք գտնվում եք ձեր աշակերտների կողքին, սովորեցնում եք ոչ միայն գրել ու կարդալ, այլև տարբերել ճիշտն ու սխալը, գիտելիքների հետ միասին տալիս եք կյանքի անմոռաց դասեր, որոնք ուղեկցում են նրանց հետագա բոլոր տարիների ընթացքում:
Մենք միշտ հիշում ենք ձեզ, ձեր բարի խորհուրդներն ու խրատները, ձեր հոգատար ու սրտացավ վերաբերմունքը, ձեր մեծ հոգու ջերմությունը, որ շռայլորեն տվել եք մեզ՝ ձեր անթիվ ու անհամար սաներին: Հիշում ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Եվ թող գիտության անդաստանում ձեր ցանած սերմերը ծլարձակեն և առատ բերք տան՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի զարգացման ու զորացման:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of Teachers, the press department at the President’ Office reported.
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my heartfelt congratulations on your professional holiday – the Day of Teachers.
You enjoy the respect and love of our people and carry out a significant and responsible mission of educating and upbringing the younger generation.
During the long and arduous school years, you stand by your students, teaching them not only how to read and write, but also tell the difference between right and wrong, alongside with knowledge you give them unforgettable lessons that accompany them throughout their life years.
Dear teachers,
We always remember you, your kind advice and preachment, your caring and heedful attitude, the warmth of your great soul, which you generously gave to us, to your countless pupils. We remember and are grateful to you. Always be healthy, joyous and happy. Let the seeds you sow in the field of science grow and yield abundant crops for the benefit of our Motherland.
I once again congratulate you, dear teachers, wishing peace, robust health, success and all the best to you and all your relatives and friends.”