Ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրացնելու գործընթացը լինելու է շարունակական. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում ասվում է.
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Անգնահատելի է ձեր դերը սերունդներին գիտելիքներ փոխանցելու, դաստիարակելու գործում, քանի որ նոր Հայաստանում կարևորը գիտելիքի, հմտությունների, ընդունակությունների զարգացումն է:
Նոր Հայաստանում ուսուցիչը, դպրոցն իրենց առջև պետք է ոչ թե ուղղակի խնդիր դնեն երեխային ինչ-որ տվյալներ փոխանցելու, այլ պետք է գալիք սերունդին պատրաստեն թռիչքի` շատ ավելի բարձր նպատակների և արդյունքների հասնելու, Հայաստանի վաղվա բարեկեցիկ ապագան կերտելու համար: Դա նշանակում է, որ նաև ձեզանից ու ձեր պատասխանատու աշխատանքից է կախված, թե ինչպիսին կլինի վաղվա Հայաստանը:
Սեպտեմբերի 1-ից հանրապետության 38 հազար ուսուցիչների աշխատավարձը բարձրացել է 10 տոկոսով: Այս գործընթացը լինելու է շարունակական, քանի որ կառավարությունն ուշադրության կենտրոնում պետք է պահի կրթության ոլորտը, կրթության որակի շարունակական բարձրացման հարցը:
մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ, մաղթում՝ քաջառողջություն, երջանկություն և աշխատանքային բազում հաջողություններ»:

Премьер Армении: Зарплата учителей повысилась, процесс будет непрерывным
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя.
Сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем учителя.
Ваша роль в передаче знаний и воспитании поколений неоценима, поскольку в новой Армении важно развитие знаний, навыков и способностей.
В новой Армении учитель и школа должны не только поставить перед собой задачу передачи каких-то данных ребенку, но и подготовить грядущее поколение к взлету – достижению гораздо более высоких целей и результатов, построению благополучного будущего Армении. Это означает, что в том числе и от вас и вашей ответственной работы зависит то, какой будет завтрашняя Армения.
С 1 сентября зарплата 38 тысяч учителей в республике повысилась на 10%. Этот процесс будет непрерывным, так как правительство должно держать сферу образования и задачу постоянного улучшения качества образования в центре своего внимания.
Еще раз поздравляю вас с Днем учителя, желаю вам крепкого здоровья, счастья и многочисленных успехов в работе».