Անցած շաբաթ 256 արտակարգ դեպք է գրանցվել
ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ  ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ը գրանցվել է 436 դեպք, որից  256-ը՝ արտակարգ:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է 137 կենցաղային կանչ, 173 հրդեհի ահազանգ, 65 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով զոհվել է 2 և տուժել 75 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում՝ փրկվել 10 քաղաքացի:
Քաղաքացիներն արձանագրել են օձերի նկատման 18 դեպք, որից 7-ում փրկարարները օձեր են հայտնաբերել:
Շաբաթվա ընթացքում արձանագրվել է թունավորման 8 դեպք, տուժել է 14 քաղաքացի: ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել զգոն և խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները:

The National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 436 calls from 30 September to 6 October, of which 256 were emergency cases.
The number included 137 household calls, 173 fire calls, 65 road traffic accidents, as a result of which 2 people died, 75 others suffered injuries, while 10 citizens were rescued.
The center registered 18 cases of snake detection in the past week, with snakes found by rescuers while responding to 7 reports, the ministry’s press service said.