Ամերիկացի բժիշկների խումբն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Չևի Չեստ» կազմակերպության և ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո  քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ամերիկացի  բժիշկներին տարիներ շարունակ Արցախին ցուցաբերվող աջակցության համար՝ նշելով, որ այն մեծապես նպաստում է մեր հանրապետությունում բժշկական ծառայության որակի բարձրացմանը եւ հանդիսանում է մարդասիրության օրինակելի դրսեւորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял группу американских врачей
Президент Республики Арцах (НКР) Бако Саакян 7 октября принял группу врачей организации Чеви Чест и города Фрезно штата Калифорния (США).
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, был обсужден ряд вопросов, касающихся перспектив взаимодействия в сфере здравоохранения.
Президент Саакян выразил благодарность американским врачам за многолетнее содействие Арцаху, отметив, что это оказывает существенное воздействие на повышение качества медицинской службы в нашей республике и является примерным проявлением гуманизма.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения Республики Арцах Араик Багирян, почетный консул Республики Армения во Фрезно Перч Абгарян, другие должностные лица.