Ամերիկացի բժիշկների խումբն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է «Չևի Չեստ» կազմակերպության և ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո  քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ամերիկացի  բժիշկներին տարիներ շարունակ Արցախին ցուցաբերվող աջակցության համար՝ նշելով, որ այն մեծապես նպաստում է մեր հանրապետությունում բժշկական ծառայության որակի բարձրացմանը եւ հանդիսանում է մարդասիրության օրինակելի դրսեւորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on Monday a group of physicians from the Chevy Chase organization and the city of Fresno, U.S. California,
A range of issues on the cooperation prospects in the healthcare sphere were on the discussion agenda, the presidential press service reported.
Sahakyan expressed gratitude to the American physicians for the years-long support rendered to Artsakh, noting that it contributed greatly to improving the healthcare service standards in the country and was an example of humanitarian action.
Artsakh Healthcare Minister Arayik Baghryan, Honorary Consul of Armenia to Fresno Perch Abgaryan and other officials also took part in the meeting.