«Ժողովուրդ». «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի վերանորոգված տեսակցությունների սենյակները իրականում նորոգել է թաղային հեղինակություն Համիկը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ ««Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի դատապարտյալների տեսակցության սրահների վերոնորոգման հարցը հասավ իրավապահներին: «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ քննչական կոմիտեում հարուցվել է քրեական գործ` «Ժողովուրդ» օրաթերթի սեպտեմբերի 13-ի հրապարակման հիման վրա: Մասնավորապես, գրել էինք, որ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում նոր աղմուկ է բարձրանում:
Կալանավայրում տարածված տեղեկությունների համաձայն` քրեակատարողական հիմնարկում տարիներ առաջ վերանորոգված տեսակցությունների սենյակները իրականում նորոգել է թաղային հեղինակություն Հարություն Առաքելյանը` Համիկը, որին անցած ամիս սպանեցին «Դոն Կիխոտ» ռեստորանի տարածքում:
Հիշել են, որ Առաքելյանն այդ սենյակները նորոգել էր հանուն իր ընկերոջ` «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում պատիժը կրող քրեական հեղինակություն Ներսես Մելքոնյանի, սակայն հիմա պարզվում է, որ ՔԿՀ ղեկավարությունը կամ ՔԿ ծառայությունը այդ սրահների նորոգման, եվրոպատուհանների տեղադրման համար պետական բյուջեից գումարներ է ստացել»:

«Жоховурд»: Комнаты для свидания в УИУ «Нубарашен» были отремонтированы криминальным авторитетом Амиком
12:06 08/10/2019
Газета «Жоховурд» пишет, что вопрос ремонта помещений для свидания осужденных в УИУ дошел до правоохранителей. Как стало известно изданию, в Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело на основании публикации издания от 13 сентября. В частности, газета писала о том, что в УИУ «Нубарашен» назревает новый скандал.
«Согласно распространенным в УИУ сведениям, комнаты для свидания в уголовно-исполнительном учреждении были отремонтированы годы назад криминальным авторитетом Арутюном Аракеляном (Амик), которого в прошлом месяце убили на территории ресторана «Дон Кихот».
Вспомнили, что Аракелян отремонтировал эти комнаты ради своего друга – отбывающего наказание в УИУ «Нубарашен» криминального авторитета Нерсеса Мелконяна, однако сейчас выясняется, что руководство УИУ или Уголовно-исполнительная служба получила для ремонта этих помещений средства из государственного бюджета», - пишет газета.