ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացել է հերթական մասնաճյուղ Արարատի մարզում` ՀՀ բանկային շուկայում պահպանելով առաջատարի դիրքերը մասնաճյուղերի քանակով: «Արարատ» մասնաճյուղը, որը գտնվում է Արարատի մարզում, Արարատ քաղաքի Շահումյան փող. 24/1 հասցեում, թվով 72-րդն է՝ Երևանում արդեն իսկ գործում է 27, իսկ մարզերում՝ 45 մասնաճյուղեր:
Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «Արարատ» մասնաճյուղի բացումը տեղի է ունեցել տոնական մթնոլորտում, լարային քառյակի ներքո: Բացման արարողությանը ներկա են եղել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-տնօրենության նախագահ Իվան Տելեգինը, ՀՀ Կենտրոնական Բանկի Խորհրդի անդամ Օլեգ Աղասյանը, Արարատ մարզի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը, Արարատի քաղաքապետ Հայկ Հայկյանը և այլ հյուրեր:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-տնօրենության նախագահ Իվան Տելեգինը նշել է. «Մենք ուրախ ենք, որ այսօր մեր մասնաճյուղային ցանցը համալրվեց ևս մեկ նոր` «Արարատ» մասնաճյուղով: Արարատի մարզում սա թվով 4-րդ մասնաճյուղն է, որտեղ մենք մեր հաճախորդներին առաջարկում ենք օգտվել Բանկի ժամանակակից և տեխնոլոգիական ծառայություններից և պրոդուկտներից: Վստահ ենք, որ Արարատի նոր մասնաճյուղը, գտնվելով Արարատի մարզի բազմամարդ քաղաքներից մեկում, կդառնա պահանջված, ինչպես Բանկի գործող հաճախորդների միջև, այնպես էլ նոր»։
Մասնաճյուղի տարածքային հարմարավետ տեղակայման շնորհիվ` Արարատ քաղաքի կենտրոնում, Բանկի հաճախորդները կկարողանան օգտվել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից մատուցվող ծառայությունների և պրոդուկտների ամբողջ փաթեթից՝
Մամլո հաղորդագրություն
• ավանդային և վարկային պրոդուկտների ձևակերպում
• հաշիվների համալրում
• դրամական փոխանցումների իրականացում
• կոմունալ վճարումների իրականացում
• Բանկի աշխատոակիցների կողմից տրամադրվող խորհրդակցություն և այլն:
Մասնաճյուղը ունի նաև 24/7 հաճախորդների ինքնասպասարկման գոտիներ, որոնք հագեցած են cash-in բանկոմատներով և վճարային տերմինալներով, ինչը հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում կատարել վարկերի մարում, հաշիվների և ավանդների համալրում, կոմունալ վճարումների իրականացում և այլն` մոտ 300 ծառայությունների դիմաց վճարում 24/7 ռեժիմում, առանց Բանկի աշխատանքային ժամերի սահմանափակումների:

Банк ВТБ (Армения) открыл свой 72-ой по счету филиал «Арарат»
Банк ВТБ (Армения) открыл очередной филиал в Араратской области, сохраняя лидирующую позицию на банковском рынке Армении по количеству филиалов.
Согласно релизу, филиал «Арарат», находящийся по адресу г. Арарат, улица Шаумяна 24/1, по счёту 72-ой: в Ереване уже действует 27, а в областях – 45 филиала.
Открытие филиала «Арарат» прошло в торжественной обстановке, в сопровождении струнного квартета. На открытии присутствовали Генеральный директор-Председатель директора Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин, Член совета Центрального Банка РА Олег Агасян, губернатор Араратской области Гарик Саркисян, мэр города Арарат Айк Айкян и другие гости.
Генеральный директор – Председатель директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Иван Телегин отметил: «Мы рады, что сегодня наша филиальная сеть пополнилась еще одним, новым филиалом – “Арарат”. В Араратской области – это уже 4-й по счёту филиал, где мы предлагаем всем нашим клиентам воспользоваться современными и технологичными услугами и продуктами Банка. Мы уверены, что новый филиал “Арарат”, находясь в одном из самых многолюдных городов Араратской области, станет востребованным, как среди действующих клиентов Банка, так и новых».
Благодаря удобному территориальному расположению филиала в центре города Арарат, клиенты Банка будут иметь возможность воспользоваться всем спектром услуг и продуктов, предоставляемых Банком ВТБ (Армения):
• оформление депозитных и кредитных продуктов
• пополнение счетов
• осуществление денежных переводов
• оплата коммунальных платежей
• консультации сотрудников Банка и т.п.
В филиале имеется также зона самообслуживания клиентов 24/7, оснащенная банкоматом с функцией cash-in и платежным терминалом, что предоставит клиентам возможность осуществлять погашение кредитов, пополнение счетов и депозитов, оплату коммунальных и иных около 300 услуг в режиме 24/7, не ограничиваясь рабочими часами Банка.