Չուշանաք արցախյան նռան փառատոնից
«Պետք է նշեմ, որ այս տարի փառատոնին լինելու են մի շարք անակնկալներ և հետաքրքիր ծրագրեր: Առայժմ փառատոնին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 21 մենատնտես: Բացի դրանից, առանձին տաղավարներով ներկայանալու են նաև համայնքները: Այս տարի հայտեր ունենք նաև Երևան քաղաքից: Առայժմ հայտագրման գործընթացը շարունակվում է, և մինչև հոկտեմբերի 14-ը բոլոր նրանք, ովքեր ցանկություն ունեն ներկայացնելու իրենց արտադրանքը, կարող են դիմել Մարտունու շրջվարչակազմի աշխատակազմի գյուղատնտեսության բաժին»,- «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մարտունի քաղաքի ավագանու անդամ, փառատոնի կազմակերպիչներից Արտակ Մկրտչյանը:
Նա հայտնել է, որ փառատոնի տոմսերն արդեն վաճառքում են: Տոմսի արժեքը 1000 դրամ է:
Ավտոբուսները շարժվելու են Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակից, ժամը 9:00-ին, իսկ ժամը 11:00-ին տեղի է ունենալու փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը:

The Artsakh town of Martuni is set to host the third Pomegranate Festival on October 19.
Speaking to Artsakhpress news outlet, a member of the Martuni City Council and one of the event organizers, Mher Khachatryan said that this year’s festival program features a number of surprises and exciting activities.
“So far 21 individual farmers have applied for participation in the festival. In addition, communities will present their products in separate pavilions. This year we have also received applications from Yerevan. The registration process is currently underway, and all those who have a desire to present their products can apply to the Agriculture Department of the Martuni Regional Administration Office by October 14,” the official said.