Նինոծմինդա-Հայաստան ճանապարհի վերանորոգման մրցույթի վերջնաժամկետը հոկտեմբերի 31-ն է
Միջազգային նշանակության Ախալցիխե-Նինոծմինդա (Հայաստանի Հանրապետության սահման) մայրուղու 91-98 կմ հատվածի վերանորոգման աշխատանքների անցկացման համար հայտարարվել է տենդեր-մրցույթ։ Jnews-ի հաղորդմամբ, վերանորոգման աշխատանքները իրականացնելու համար Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը 40770406.00 լարիի տենդեր-մրցույթ է հայտարարել։
Ճանապարհի 7 498 մետր հատվածի նորոգումը կմեկնարկի Նինոծմինդա քաղաքից մինչև Օրլովկա գյուղ։ Հաղթող ընկերությունը վերանորոգումը ավարտելու համար 11 ամիս կունենա։
Ախալցիխե-Նինոծմինդա (Հայաստանի Հանրապետության սահման) մայրուղու վերանորոգումը կատարվելու է երկու էտապով. առաջի էտապի ընթացքում վերանորգվելու էր Օրլովկա-Հայաստանի սահման տանող ճանապարհը, իսկ այս նոր հայտարարված տենդեր-մրցույթի ժամանակ կվերանորգվի Նինոծմինդա-Օրլովկա ճանապարահահատվածը։

Объявлен тендер на ремонт дороги Ниноцминда-Армения
Объявлен тендер на ремонт участка 91-98 км автомагистрали Ахалцихе-Ниноцминда (граница Республики Армения) международного значения, пишет Jnews.
Министерство регионального развития и инфраструктуры объявило тендер на ремонтные работы на сумму 40770406 лари.
Ремонт 7 498 метров дороги будет проведён от города Ниноцминда до села Орловка. У компании-победителя тендера будет 11 месяцев на завершение ремонта. А гарантийный срок – два года.
Ремонт дороги Ахалцихе-Ниноцминда (граница Республики Армения) будет проводиться в 2 этапа: первый этап предусматривал ремонт дороги, ведущей к границе – Орловка-Армения, а в рамках объявленного тендера будет проведен ремонт дорожного участка Ниноцминда-Орловка.
Подача заявок на участие в тендере начнется с 26 октября и завершится 31 октября.
Напоминается также, что тендер на ремонт участка Орловка-Армения выиграла кутаисская компания «Сакмилсаденмшени».