Կամերային նվագախումբը և Գինեսի ռեկորդակիր Նիկոլայ Մադոյանը հանդես կգան համերգով
Գինեսի ռեկորդակիր, միջազգային մրցույթների հաղթող, ջութակահար Նիկոլայ Մադոյանը հանդես կգա Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ: «Տարվա եղանակներ» խորագիրը կրող համերգային երեկոն տեղի կունենա Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 19:30: Համերգին նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Վահան Մարտիրոսյան) կղեկավարի ՀՀ վաստակավոր արտիստ, դիրիժոր Կարեն Դուրգարյանը: Այս մասին հայտնում են Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնից:
Կհնչեն Պագանինիի և Վիվալդիի ստեղծագործությունները: Համերգային երեկոյին կներկայացվի Վիվալդիի անմահ «Տարվա եղանակներ» ստեղծագործությունը:
Նիկոլայ Մադոյանը 1988թ. դարձել է Պ.Չայկովսկու անվան Համամիութենական մրցույթի հաղթող՝ երիտասարդ կատարողների անվանակարգում` կատարելով Պ.Չայկովսկու ջութակի համերգը: 1991թ. դարձել է Գեորգ Կլլենկամպֆի անվան ջութակարարների միջազգային մրցույթի հաղթող: 1988թ. Մոնրեալում և Մյունխենում հանդես է եկել բարեգործական համերգներով և հասույթը ուղղել Սպիտակի ավերիչ երկրաշարժից տուժած հաշմանդամ երեխաների բուժմանը: Ելույթներ է ունեցել աշխարհի բազում սիմֆոնիկ նվագախմբերի հետ` հայտնի դիրիժորների ղեկավարությամբ: Ելույթ է ունեցել Տիվոլի և Կոնցերտբաու, Լոնդոնի Թագավորական փառատոնային, Մոսկվայի կոնսերվատորիայի Մեծ համերգասրահներում, Միլանի Վերդիի թատրոնում և այլուր:

Guinness World Records titular Nikolay Madoyan to perform in Yerevan
The laureate of numerous international competitions and Guinness World Records titular violinist Nikolay Madoyan will perform in Yerevan with the National Chamber Orchestra of Armenia. As the Orchestra reported in a press statement, the concert will take place on October 17 at 19:30 at Aram Khachaturian concert hall. The Orchestra (Artistic director and principal conductor Vahan Mardirossian) will be led by Honored Artist of Armenia, conductor Karen Durgaryan
The program includes Vivaldi’s “Four seasons,” as well as works by Pagani and Vivaldi.
To remind, Madoyan has performed with a number of the world's best symphony orchestras and conductors such as Richard Hickox, Frans Brüggen, Claudio Abbado, Arnold Katz, Dmitri Kitayenko, Valery Gergiev, Leopold Hager, Matthias Bamert, Richard Dufallo and Nikolai Alekseyev.
The violinist carved his way into Guinness Book of Records last year with an uninterrupted performance lasting 33 hours, 2 minutes and 41 seconds (with breaks for 5 minutes every hour) at Komitas Chamber Music Hall in Yerevan.