Անփոխարինելի  մարդ չկա. Դավիթ Անանյան
«Մեր աշխատանքային քննարկումների ժամանակ վարչապետի դժգոհությունները եղել են գործառույթների վերաբերյալ»,- այս մասին այսօր տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ ասաց Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գոհ է իր կատարած աշխատանքից:
«Այսինքն՝ ՊԵԿ-ի գործառույթների առումով որոշակի վերապահումներ, ցանկություններ և դժգոհություններ վարչապետը հայտնել է, բայց դա ոչ թե իմ անձին է վերաբերում, այլ ՊԵԿ-ին»,- ընդգծեց Դավիթ Անանյանը։
Նրա խոսքով՝  ցանկացած կառույց, որ գործում է, իսկ ՊԵԿ-ն, ըստ նրա, արդյունավետ է գործում, միշտ ավելի արդյունավետ գործելու տեղ ունի. «Հետևաբար, վարչապետի դժգոհությունները մոտիվացնող են, բայց դրանք իմ անձին չեն վերաբերում: Համենայնդեպս, մենք այդպիսի զրույց չենք ունեցել»։
Ինչ վերաբերում է պաշտոնում մնալ կամ չմնալուն, ՊԵԿ նախագահն ասաց՝ եթե կլինի հետագայում այնպիսի իրավիճակ և այնպիսի անձ, որը շատ ավելի լավ և արդյունավետ կիրականացնի այս աշխատանքը, իհարկե, ինքը կհեռանա։

«Во время наших рабочих обсуждений премьер-министр высказывал в том числе и недовольство по части выполнения функций», – сказал сегодня на пресс-конференции председатель Комитета государственных доходов (КГД) Армении Давид Ананян в ответ на вопрос, доволен ли глава правительства Никол Пашинян его работой.
«То есть по части выполнения функций КГД премьер-министр высказывал определенные замечания, пожелания и недовольство. Но это касается не моей личности, а КГД», – подчеркнул Давид Ананян.
Как он отметил, любой работающей структуре, а КГД, по его словам, работает эффективно, всегда нужно стремиться к повышению эффективности.
«Соответственно, высказанное премьером Армении недовольство мотивирует, но это не касается моей личности. Во всяком случае, у нас такой беседы не было», – сказал Ананян.
Что касается пребывания в должности главы КГД, Ананян отметил: «Если в дальнейшем сложится такая ситуация и найдется человек, который будет осуществлять эту работу лучше и эффективнее, я, конечно, подам в отставку».