Ոստիկան է սպանվել՝ ծառայողական պարտականությունները կատարելիս
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ոստիկանի սպանության մասին։
«Հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը' ժամը 04․30-ի սահմաններում, ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի պահպանության բաժնի գիշերային ծառայություն իրականացրած կարգախմբերից մեկի ոստիկանները Հաղթանակ զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։ Վերջիններս տեսնելով պարեկային մեքենան փախել են։ Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք դիմադրել են։ Այդ ընթացքում նրանցից մեկը խլել է ոստիկաններից մեկի հաշվեցուցակային ատրճանակն ու կրակել նրանցից մեկի վրա, ինչպես նաև ատրճանակի բռնակով հարվածել մյուս ոստիկանին։
Վերջիններս դեպքի վայրից դիմել են փախուստի։ Ստացած հրազենային վնասվածքի հետևանքով՝ Արաբկիրի պահպանության բաժնի ոստիկան, 38-ամյա Տիգրան Առաքելյանը մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։ Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու, հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու եւ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ցավակցում ենք ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված մեր գործընկերոջ ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին, կիսում կորստյան խոր վիշտը»,-գրել է Աշոտ Ահարոնյանը։

В Ереване неизвестные застрелили полицейского, возбуждено уголовное дело
Начальник управления по связям с общественностью Полиции Армении Ашот Агаронян на своей странице в социальной сети Facebook сообщил об убийстве полицейского.
«В ночь на 16-ое октября, примерно в 04:30, сотрудники арабкирского отдела, патрулировавшие ночью район, заметили у входа в парк “Победы” двух лиц. Последние, увидев патрульную машину, обратились в бегство. Служащие Полиции стали их преследовать и поймали их на проспекте Азатутюн. Задержанные оказали стражам правопорядка сопротивление. Так, один из них выхватил у полицейского табельное оружие и выстрелил в одного из стражей правопорядка, а другого полицейского ударил рукояткой пистолета.
Затем они скрылись с места происшествия. От полученного огнестрельного ранения 38-летний сотрудник арабкирского отдела Полиции Тигран Аракелян скончался.
По данному факту возбуждено уголовное дело. Предпринимаются оперативно-розыскные и следственные мероприятия для установления всех обстоятельств произошедшего, личностей преступников и их розыску.
Выражаем соболезнование членам семьи и родственникам нашего коллеги, погибшего при исполнении служебных обязанностей, и разделяем горечь тяжелой утраты», – написал Агаронян.