Արտաշատի հիվանդանոցում մնացած երկու երեխաները քիչ անց դուրս կգրվեն
Թունավորման հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված 24 երեխաներից այս պահին դեռ բժիկների հսկողության տակ են երկուսը։
Կենտրոնի տնօրեն Գևորգյանը Panorama.am-ին հայտնեց, որ նրանք ջերմություն են ունեցել մինչև թունավորումը, սակայն քիչ անց դուրս կգրվեն։
«Խուճապ էր ավելի շատ, երեխաները կերել էին, հետ էին տվել, ջերմություն էին ունեցել, մյուսներն էլ վախեցել էին, իրենց երեխաներին էին բերել»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ հիվանդանոց տեղափոխվածներն Արտաշատի թիվ 5 դպրոցի աշակերտներն էին։ Նախնական տվյալներով, թունավորման պատճառը եղել է նրբերշիկով պիցցան։ Փաստի առթիվ հարուցված է քրեական գործ։

Отравление детей в школе Арташата: под наблюдением медиков остаются двое школьников
В Армении из 24 школьников, попавших в больницу с диагнозом «пищевое отравление», на данный момент под наблюдением медиков находятся двое.
Директор медцентра Арташата Ашот Геворкян сообщил Panorama.am, что у них была температура до отравления, однако через некоторое время и их выпишут.
«Была паника скорее. У детей после приема пищи была рвота, затем поднялась температура. Другие родители испугались – привезли и своих детей», – сказал он.
Напомним, что в больницу попали учащиеся школы №5 города Арташат Араратской области. По предварительным данным, причиной отравления стала пицца с сосисками. По факту инцидента возбуждено уголовное дело.