Փաշինյանը շնորհավորել է Հայ մամուլի օրվա առթիվ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության ներկայացրած ուղերձում ասված է.
«Հայ մամուլի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Սիրելի՛ լրագրողներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ Հայ մամուլի օրվա առթիվ: Այս օրն առիթ է ևս մեկ անգամ արժևորելու ձեր դերը, ձեր կատարած աշխատանքը,  այդ թվում՝ Նոր Հայաստանի կերտման կարևորագույն գործում:
Մամուլը, խոսքի ազատությունը ժողովրդավարության ամենակարևոր ինստիտուտներից են, որոնց զարգացման գործում մեր կառավարությունը հետևողական է և շարունակելու է ամեն ինչ անել, որպեսզի  մեր հայրենիքը հստակ և վստահ շարունակի քայլել ժողովրդավարության ճանապարհով: Մեր քայլերի ապացույցներից է «Լրագրողներ առանց սահմանի» միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության կողմից հրապարակված մամուլի ազատության ինդեքսում Հայաստանի աննախադեպ առաջընթացը. մեր երկիրը 19 կետով բարելավել է իր դիրքերը և զբաղեցրել 61-րդ հորիզոնականը:
Հարգելի' գործընկերներ,
մամուլի ազատությունն այն կարևորագույն արժեքներից է, որն այսօր ունենք Հայաստանում, և մենք  պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի պահպանենք և զարգացնենք այն:
Մեկ անգամ ևս  շնորհավորում եմ բոլորիս Հայ մամուլի օրվա առթիվ և մաղթում  ստեղծագործական հաջողություններ, ազատ և անվտանգ գործունեություն»:

Armenian PM Nikol Pashinyan issued on Wednesday a congratulatory message on Armenian Press Day, the press service at the government reported.
“Mass media and freedom of speech are among the most important institutions of democracy. Our government is taking consistent steps and will continue to do everything to ensure that our homeland confidently proceeds along the path of democracy,” read the message in part.
Pashinyan next pointed to Armenia’s progress in the World Press Freedom Index, released by the Reporters Without Borders: “Our country has improved its positions by 19 points and is now ranked 61st” said Pashinyan, adding freedom of media is one of the most important values in Armenia, and called on doing everything to preserve and build on it.