Գիշերը Երևանի Ազատության պողոտայում վիրավորում ստացած ոստիկանության ծառայող 1994 թվականին ծնված Ա. Հակոբյանի վիճակը գնահատվում է կայուն: Լրագրողների հետ զրույցում «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ նյարդավիրաբույժ Ալեքսանդր Վարոսյանն ասաց, որ ոստիկանը հարված ստացել է գլխի գագաթային հատվածին, նրա մոտ ախտորոշվել է գլխուղեղի ցնցում, գլխի գագաթային շրջանի հատվածի սալջարդ վերք, կատարվել է վերքի առաջնային վիրաբուժական մշակում, դրվել են հանգուցակարեր, շտապ կատարվել է գլխուղեղի կատե քննություն: Կատե քննությամբ գլխուղեղում տրավմատիկ բնույթի փոփոխություններ չեն հայտնաբերվել:
Բուժող բժշկի խոսքով, Ա. Հակոբյանը հսկողության տակ է, ստանում է կոնսերվատիվ բուժում, 2-3 օրվա ընթացքում դուրս կգրվի:
Հիշեցնենք, որ նախնական տվյալներով՝ հոկտեմբերի 16-ին` ժամը 04:20-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ «կենսաբանական մահ, հրազենային վերք ձախ բազկի շրջանում» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 1981 թվականին ծնված Տիգրան Առաքելյանը և «գանգի գագաթային շրջանի պատռվածք վերք ախտորոշմամբ» 1994 թվականին ծնված Ա. Հակոբյանը: Հիվանդանոց տեղափոխված անձինք ՀՀ ոստիկանության ծառայողներ են, ովքեր նույն օրը՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, իրենց ծառայությունը կատարելու ընթացքում, «Հաղթանակ» զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։ Վերջիններս, տեսնելով պարեկային մեքենան, դիմել են փախուստի։ Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք փորձել են դիմել փախուստի, որի ժամանակ նրանցից մեկը հափշտակել է ոստիկաններից մեկին ամրակցված զենքը, հարվածել Ա.Հակոբյանի գլխին և կրակել Տ.Առաքելյանի ձախ բազկին, ով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238-րդ հոդվածի (Զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր հափշտակելը կամ շորթելը) 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 104-րդ հոդվածի (Սպանությունը) 1-ին մասով:
Քննչական կոմիտեից հայտնել են, որ ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ հարձակում կատարածները եղբայրներ են՝ ծնված, 2003 և 2001 թվականներին: Վերջիններս ձերբակալվել են:

Состояние здоровья раненного ночью в Ереване полицейского – стабильное
Медики оценивают состояние здоровья получившего ночью ранение на проспекте Азатутян в Ереване служащего Полиции – А.Акопяна (1994 г.р.) – как стабильное.
Как сообщил в беседе с журналистами нейрохирург ереванского медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» Александр Варосян,  полицейский получил удар в область головы, у него диагностировали сотрясение мозга, ушиб-рану темени. Была проведена первичная обработка раны, наложены швы, проведена компьютерная томография головного мозга. КТ не показала изменений травматического характера в мозге.
По словам врача, А.Акопян находится под наблюдением медиков, получает консервативное лечение, его выпишут в течение 2-3 дней.
Следственный комитет Армении ранее сообщил подробности инцидента. По предварительным данным, в 04:20 16 октября из медцентра «Сурб Григор Лусаворич» в Ереване поступило сообщение, что к ним доставлены Тигран Аракелян 1981 года рождения с диагнозом «биологическая смерть, огнестрельное ранение в районе левого плеча» и А.Акопян 1994 года рождения с диагнозом «рваная рана теменной части черепа». На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. Выяснилось, что госпитализированные мужчины являются сотрудниками Полиции Армении, которые около 03:40 при исполнении своих служебных обязанностей заметили у входа в парк «Победы» двоих мужчин. Последние, увидев патрульную машину, обратились в бегство. Полицейские стали их преследовать и настигли на проспекте Азатутян. В этот момент один из пойманных мужчин схватил табельное оружие полицейского, ударил А. Акопяна по голове и выстрелил в Т. Аракеляна, который от полученного ранения скончался.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 238 («Хищение или вымогательство огнестрельного оружия, комплектующих деталей к нему, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств»), части 2 статьи 316 («Применение насилия против представителя власти») и части 1 статьи 104 («Убийство») УК Армении.
Из СК Армении сообщили, что совершившие нападение на полицейских – братья (2003 и 2001 г.р.), они задержаны.