Արթուր Վանեցյան. Ինձ համար շատ դժվար էր ընդունել   Գյուլբուդաղյանցի հրաժարականը
ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանը շնորհակալություն է հայտնել Արմեն Գյուլբուդաղյանցին կատարած աշխատանքի համար։ Այս մասին հայտնում են ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից։
«Մեկ տարվա ընթացքում Արմեն Գյուլբուդաղյանցն իրեն դրսևորել է որպես բարձր կարգի պրոֆեսիոնալ, նաև աչքի է ընկել իր մարդկային որակներով։ Ինձ համար շատ դժվար էր ընդունել մարզչի հրաժարականը, սակայն մեր զրույցի ընթացքում Արմեն Գյուլբուդաղյանցը չփոխեց իր որոշումը։ Վստահ եմ, որ մեր մարզչի մեկ տարվա աշխատանքը, դրված հիմքը ապագայում էլ արդյունքների կբերեն։ Շնորհակալություն եմ հայտնում Արմեն Գյուլբուդաղյանցին նվիրված աշխատանքի համար, վստահ եմ, որ դեռ կունենանք համագործակցության առիթներ»,-նշել  է Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը հրաժարական է ներկայացրել զբաղեցրած պաշտոնից։ Ըստ մասնագետի՝ հրաժարականի պատճառն այն է, որ Հայաստանի հավաքականը չի կարողացել նվաճել Եվրո 2020-ի եզրափակիչ փուլի ուղեգիր։
«Մեկ տարի է՝ զբաղեցնում եմ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնը։ Այս ընթացքում եղել են թե՛ ուրախության, թե՛ տխրության պահեր՝ կապված հավաքականի ելույթների հետ։ Ընտրական փուլը դեռ չի ավարտվել, բայց հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնից հեռանալու բարդ որոշում եմ կայացրել, քանի որ չեմ կարողացել արդարացնել Հայաստանի հավաքականի երկրպագուների հույսերը՝ թիմին դուրս բերել Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլ»,-ասել է նա։
Գյուլբուդաղյանցի խոսքով, աժմ մեր հնարավորությունները միայն տեսական են։
«Եվ չնայած իմ առջև ի սկզբանե նման խնդիր չէր դրվել, միշտ զգացել եմ պատասխանատվությունը։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ինձ հետ այս հետաքրքիր ու բարդ ճանապարհն անցած մարզչական շտաբի ներկայացուցիչներին, բժշկական և սպասարկող անձնակազմին, ֆուտբոլիստներին, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահին և ողջ աշխատակազմին, որոնք միշտ աջակցել և աշխատանքային լավ պայմաններ են ստեղծել։ Շնորհակալ եմ բոլոր այն երկրպագուներին, որոնք մեզ աջակցել են ամենաբարդ պահերին»,-ասել է հավաքականի արդեն նախկին մարզիչը։

Артур Ванецян: Мне было очень тяжело принять отставку тренера Армена Гюльбудагянца
Президент Федерации футбола Армении Артур Ванецян выразил благодарность за проделанную Арменом Гюльбудагянцом работу. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
«В течение года Армен Гюльбудагянц проявил себя как профессионал высокого класса, а также отличился своими человеческими качествами. Мне было очень тяжело принять отставку тренера, но во время нашего разговора Армен Гюльбудагянц не изменил своего решения. Уверен, что год работы нашего тренера, заложенные основы приведут к результатам в будущем. Выражаю благодарность Армену Гюльбудагянцу за преданную работу, уверен, что у нас еще будут поводы для сотрудничества», – отметил А. Ванецян.
Напомним, главный тренер Сборной Армении Армен Гюльбудагянц представил заявление об отставке с занимаемой должности. По его словам, причиной стало то, что Сборная Армении не сумела завоевать путевку в финал Евро-2020.
«Я занимал должность главного тренера сборной Армении на протяжении года. За это время были моменты радости и грусти, связанные с выступлением команды. Отборочный тур еще не закончился, но я принял трудное решение уйти с поста главного тренера команды, так как не смог оправдать надежд армянских болельщиков на то, чтобы команда вышла в финал чемпионата Европы», – отметил он.
По его словам, сейчас шансы носят только теоретический характер.
«И хотя передо мной изначально такой задачи не ставилось, я всегда чувствовал эту ответственность. Хочу выразить благодарность прошедшим вместе со мной этот интересный и трудный путь представителям тренерского штаба, медицинского и сервисного персонала, футболистам, президенту Федерации футбола Армении и всему персоналу, который всегда поддерживал и создавал хорошие условия работы. Благодарю всех болельщиков, которые поддерживали нас в самые трудные моменты», – отметил Армен Гюльбудагянц.