Կուսակցությունների մասին սահմանադրական օրենքի մասին խորհրդարանական լսումները մեկնարկել են
Ազգային ժողովում մեկնարկել են լսումներ՝ «Կուսակցությունների մասին սահմանադրական օրենք, առկա խնդիրները և փոփոխությունների շրջանակը» թեմայով:
«Որքան էլ ֆունդամենտալ են ընտրակարգի հետ կապված փոփոխությունները,  որոնց շուրջ կա բավական միասնական մոտեցում,  մենք օր առաջ պետք է փորձենք բարելավել, էապես վերափոխել կուսակցությունների հետ կապված կարգավորումները, քանի որ այսօր իսկ ունենք քաղաքական դաշտ ձևավորելու համար նպաստավոր պայմաններ ստեղծելու խնդիր, որը երկրարժամկետ խնդիր է, պահանջելու է տարիներ և որի հաջողությամբ է պայմանավորված լինելու նաև հաջորդ ընտրությունների ինչպիսին լինելը»,- լսումների մեկնարկին իր ելույթում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը:
Նրա խոսքով՝ այսօրվա լսումները հիմնականում նվիրված են լինելու իրենց նախորդ երկու ամիսների քննարկումների միջանկյալ արդյունքների քննարկմանը։

В парламенте Армении стартовали слушания по вопросу Конституционного закона о партиях
В Национальном Собрании Армении стартовали слушания на тему: «Конституционный закон о партиях, круг существующих проблем и изменений».
«Какими бы фундаментальными ни были связанные с избирательной системой изменения, вокруг которых существует достаточно единый подход, мы как можно раньше должны реформировать, существенно изменить связанные с партиями регулировки, поскольку уже сегодня перед нами стоит задача по созданию благоприятных условий для формирования политического поля, это – долгосрочная задача, решение которой потребует годы, её успешным выполнением будет обусловлено также проведение следующих выборов», – заявил депутат от фракции «Мой шаг» Николай Багдасарян.
По его словам, сегодняшние слушания в основном будут посвящены обсуждению промежуточных обсуждений за прошедшие два месяца.