Ադրբեջանում իշխանությունները որոշել են ժամանակավոր փակել մետրոյի երեք կայարանները, որտեղ ընդդիմությունն որոշել է չարտոնված ցույց անցկացնել: Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին:
Ոստիկանությունը հերթապահում է առևտրի կենտրոնի և «Մայիսի 28» մետրոյի կայարանի մուտքերի մոտ, արգելված է մեքենաների կայանումն այդ տարածքում: Ոստիկանությունը մեքենաների և հետիոտների համար փակել է այն ճանապարհները, որոնք տանում են դեպի այդ հրապարակներ:
Ավելի վաղ թույլ են տվել ընդդիմությանը ցույց կազմակերպել մայրաքաղաքում, բայց ոչ թե Բաքվի կենտրոնում, այլ մարզադաշտերից մեկում: Ընդդիմությունը հայտարարել է հենց քաղաքի կենտրոնում, մետրոյի կայարանների մուտքերի մոտ չարտոնված հավաք անցակցելու մտադրության մասին:

В Баку закрыли станции метро из-за митинга оппозиции
Власти приняли решение временно закрыть три станции метро в центре столицы Азербайджана Баку, где оппозиция планирует провести несанкционированный митинг. Об этом сообщили РИА Новости в пресс-службе Бакметрополитена.
Полицейские дежурят вокруг торгового центра и на выходах станции метро "28 мая", запрещена парковка автомобилей на этой территории, нарушение общественного порядка пока не зафиксировано.
Полиция перекрыла для движения автомобилей и пешеходов улицы, ведущие к площади.
Ранее власти азербайджанской столицы разрешили оппозиционному Национальному совету провести митинг, но не в центре Баку, а на стадионе Гарадагского учебно-спортивной базы спортивного клуба "Нефтчи". Оппозиция заявила о намерении провести несанкционированный митинг именно в центре, на площади у выхода станции метро.