Air France-ի՝ բարձրաստիճան պաշտոնյաների տեղափոխող ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Տոկիոյում
Ֆրանսիական Air France ավիաընկերության Boeing 777 ուղևորատար ինքնաթիռն այսօր տեխնիկական խնդիրների պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել Տոկիոյի Հանեդա օդանավակայանում: Այս մասին հաղորդում է Tass-ը:
Նշվում է, որ ինքնաթիռում եղել են ավելի քան 300 ուղևորներ, որոնց թվում նաև բարձրաստիճան պաշտոնաներ, որոնք Տոկիո էին ժամանում՝ մասնակցելու Ճապոնիայի նոր կայսեր՝ Նարուհիտոյի թագադրման պաշտոնական արարողությանը։
Հաղորդվում է, որ վայրէջքի ընթացքում ինքնաթիռի անվադողերի ճնշումն ընկել է, բայց ի վերջո այն կարողացել է ինքնուրույն հասնել կայանատեղի:

В Токио совершил экстренную посадку самолёт с высокопоставленными гостями на борту
Пассажирский самолет Boeing 777 французской авиакомпании Air France совершил в понедельник экстренную посадку в токийском аэропорту Ханэда из-за технических проблем. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на агентство Kyodo.
На борту лайнера находились более 300 пассажиров, в том числе высокопоставленные гости, которые прибыли в Японию на церемонию по случаю интронизации нового императора Нарухито. Никто из них не пострадал.
Отмечается, что в процессе посадки у самолета упало давление в шинах шасси, однако в итоге он смог добраться своим ходом до стоянки.