Փաշինյան. Գիտելիքի համար սահման չպետք է լինի
Գիտելիքի համար սահմաններ գծվում են ավտորիտար համակարգերում։ Այսօր հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա մասնակցում է «Կրթություն բոլորի համար» միջազգային ցանցի ամենամյա համաժողովին։ Միջոցառման շրջանակում  կրթության հարցերի, ապագայի ու կարևորության մասին նա զրուցում էր Ստեփանավանից 11-րդ դասարանցի Էդիկ Նազարյանի հետ։
«Քանի որ մենք շատ մեծ ժողովրդավարական փոփոխությունների ճանապարհին ենք, մեզ համար մեծագույն խնդիրն  այն է, որ գիտելիքի համար սահման չպետք է գոյություն ունենա»,-ասաց նա։
Փաշինյանի խոսքով, իր երազած կրթությունն է, երբ մարդու իմացության սահմանափակում չկա։
«Մենք հռչակել ենք Հայաստանը որպես ազատ, ժողովրդավարական ու տեխնոլոգիական երկիր։ Մի քիչ կոպիտ է հնչում, բայց կրթությունն ամենահզոր տեխնոլոգիան է, և այն բոլոր ժամանակներում եղել է երկրի բարեկեցության ու առաջընթացի հիմքում»,-ասաց նա։

Pashinyan: Knowledge should have no boundaries
Boundaries for knowledge are set in authoritarian regimes, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said on Monday while talking to Edik Nazaryan, a 11th grader from Stepanavan, on the sidelines of the 2019 Teach For All Global Conference in Yerevan.
“Sine we have embarked on a path of democratic reforms, the biggest issue for us is that there should be no boundaries for knowledge," he said.
According to the PM, the education of his dreams is when there is no limit to human knowledge.
“We have declared Armenia a free, democratic and technological country. It may sound a little rough but education is the most powerful technology and it has always been at the heart of the country's prosperity and progress,” he stressed.