«Հրապարակ». Արման Բաբաջանյանի օրինագծի հետ առանձնապես շատ մեծ հույսեր չեն կապում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Իշխանություններն առանձնապես շատ մեծ հույսեր չեն կապում Արման Բաբաջանյանի օրինագծի հետ, քանի որ դա կարող է հետևանքներ ունենալ մի քանի նախարարների, Արարատ Միրզոյանի, անգամ Նիկոլ Փաշինյանի նույնական կարգավիճակի հետ կապված։
Էլ չասենք, որ այդ դեպքում մեղքը ոչ թե Հրայր Թովմասյանինն է, այլ` առաջին հերթին Արա Բաբլոյանինը, որը նոր իշխանությունների համար նույնպես անձեռնմխելի է ոչ միայն այն պատճառով, որ եղել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի առողջապահության նախարարը, այլև՝ որ հիմա Արսեն Թորոսյանի ոչ ֆորմալ խորհրդականն է։ Բանը չի հասնի դրան, փորձ է արվելու Հրայր Թովմասյանի հրաժարականի միջոցով հարցը լուծել»,- ասաց «Իմ քայլի» մեր աղբյուրը:
Հնարավո՞ր է, այնուամենայնիվ, Հրայր Թովմասյանի նյարդերը տեղի տան, և նա հրաժարական տա։ «Այս բաստիոնը կանգուն է մնալու»,- ասաց ՍԴ մեր աղբյուրը և ավելացրեց, որ որոշ ժամանակ առաջ Հրայր Թովմասյանը կանչել է ՍԴ անդամներին, ասել՝ երբ ձեզնից 5-ը ցանկացած պահի կմտնեն ինձ մոտ ու կասեն, որ ես չեմ բավարարում ՍԴ պահանջներին, ինձնից դժգոհ են, այդ ժամանակ ես հրաժարական կտամ»»:

«Грапарак»: С законопроектом Армана Бабаджаняна не связывают больших надежд
Газета «Грапарак» пишет, что власти не связывают больших надежд с законопроектом Армана Бабаджаняна, поскольку он может иметь последствия из-за идентичности статуса  нескольких министров, Арарата Мирзояна и даже Никола Пашиняна.
«Не говоря уже о том, что в таком случае виновен не Грайр Товмасян, а Ара Баблоян, который неприкосновенен для новых властей, и не только по той причине, что был министром здравоохранения при Левоне Тер-Петросяне, но и сейчас является неформальным советником Арсена Торосяна. Дело не дойдет до этого, будет предпринята попытка решить вопрос с помощью отставки Грайра Товмасяна», - сказал источник издания во фракции «Мой шаг».
А могут ли, тем не менее, у Грайра Товмасяна сдать нервы и он подаст в отставку?
«Этот бастион останется стойким», - ответил источник издания в Конституционном суде и добавил, что некоторое время назад Грайр Товмасян вызвал членов КС и сказал: «Когда пятеро из вас зайдут ко мне и скажут, что я не удовлетворяю требованиям Конституционного суда, они недовольны мной, тогда я подам в отставку».