«Իրատես». Արթուր Դավթյանի գլխին սև ամպեր են կուտակվո՞ւմ
«Իրատես» թերթը գրում է. «ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի գլխին սև ամպեր են կուտակվում: Ժամանակին Նիկոլ Փաշինյանին պառլամենտից տանելու գնացած, բարոյականության, իրավաբանության նորմերի վրայով վաղուց «սալդո» արած, և դրա շնորհիվ նույն Նիկոլի «ձեռքից» երեկ գեներալ-լեյտենանտի կոչման «արժանացած գլխավոր դատախազն այս օրերին նոր խնդրի առջև կկանգնի Արթուր Սարգսյանի՝ «Հաց բերողի» գործի առնչությամբ:
Չնայած ինքը և իր «մենեջերներն» ամեն ինչ արեցին, որ հանրության մեջ տարածվի վարկածը, թե արդարադատության այն ժամանակվա նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն էր պատասխանատու Հաց բերողի մահվան համար, իրականում Հաց բերողը 2016 թ. դեկտեմբերին ազատ էր արձակվել` Եվրոպական դատարանում գործի քննության շրջանակներում նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի և ՄԻԵԴ-ում կառավարության ներկայացուցիչ Գևորգ Կոստանյանի ջանքերով, որից հետո Արթուր Սարգսյանը, չնայած ծանր հիվանդությանը, գլխավոր դատախազի «ջանքերով» կրկին ձերբակալվեց, իսկ 10 օր հետո մահացավ»:

Газета «Иратес» пишет, что над головой генерального прокурора Артура Давтяна сгущаются черные тучи. В свое время способствовавший уходу Никола Пашиняна из парламента, уже давно перешедший все нормы морали и юриспруденции и благодаря этому получивший вчера из рук Никола звание генерал-лейтенанта генеральный прокурор в это дни окажется перед новой проблемой в связи с делом Артура Саркисяна – «приносящего хлеб».
Несмотря на то, что он и его «менеджеры» сделали все возможное, чтобы в обществе распространилась версия, будто ответственность за смерть «приносящего хлеб» несет тогдашний министр юстиции Арпине Ованнисян, в действительности Артур Саркисян был освобожден в декабре 2016 года в рамках рассмотрения дела в Европейском суде по правам человека министром Арпине Ованнисян и тогдашним представителем Армении в ЕСПЧ Геворком Костаняном, после чего Артур Саркисян, несмотря на тяжелую болезнь, благодаря «усилиям» генерального прокурора, вновь был арестован, а через 10 дней скончался.