«Փաստ». «Կա՛մ դատում ես, կա՛մ դատվում ես». ԲԴԽ-ի պատասխանը դատավոր Ֆարխոյանին
«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ Կարեն Ֆարխոյանի, երեկ որոշում կայացրեց ոչ իրավաչափ ճանաչել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանին ձերբակալելու որոշումը: Սակայն, որքան էլ տարօրինակ է, նույն դատարանը միևնույն ժամանակ որոշեց բավարարել ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը և երկու ամսով կալանավորել Բաբայանին։ Հարցը քննվել էր նախօրեին, իսկ որոշումը հրապարակվեց երեկ:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, դատավոր Ֆարխոյանը բավականին ծանր կացության մեջ է եղել, քանի որ կալանավորման հիմքերը, ըստ էության, բացակայել են:
Մեր աղբյուրների պնդմամբ, նա դիմել է ԲԴԽ, որպեսզի իմանա իր անելիքը: ԲԴԽ-ից «կա՛մ դատում ես, կա՛մ դատվում ես»-ի հանգվույն՝ հստակ ասել են, որ «վարյանտ չունի», կալանքի որոշում պիտի կայացնի: Արդյունքում ձերբակալումը ճանաչվել է ոչ իրավաչափ, բայց Բաբայանը կալանավորվել է»:

«Паст»: «Или ты судишь, или тебя судят» – ответ ВСС судье Фархояну
Газета «Паст» пишет, что суд общей юрисдикции Еревана под председательством Карена Фархояна вчера принял решение признать неправомерным задержание бывшего заместителя руководителя аппарата парламента Арсена Бабаяна. Однако, как ни странно, тот же суд одновременно решил удовлетворить ходатайство следователя Специальной следственной службы об аресте Арсена Бабаяна. Вопрос рассматривался позавчера, а решение было оглашено вчера.
По сведениям издания, судья Карен Фархоян оказался в довольно тяжелой ситуации, поскольку основания для ареста, по сути, отсутствовали.
«Как утверждают наши источники, он обратился в Высший судебный совет, чтобы узнать, как поступить. В Высшем судебном совете ему четко сказали, что у него "нет варианта", должен принять решение об аресте – "или ты судишь, или тебя судят ".  В результате задержание было признано неправомерным, однако Арсен Бабаян был заключен под стражу», - пишет газета.