ԱԱԾ. Բացահայտվել են պաշտոնական փաստաթղթեր կեղծելու և իրացնելու դեպքեր
ԱԱԾ-ն ձեռնարկված լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է իրավունք վերապահող պաշտոնական փաստաթղթեր կեղծելու և իրացնելու, պաշտոնատար անձի կողմից պաշտոնեական լիազորությունները ծառայության շահերին հակառակ շահադիտական նպատակով օգտագործելու, պաշտոնեական կեղծիք կատարելու, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և պաշտոնատար անձին առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք տալու առերևույթ դեպքեր:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնի փոխանցմամբ, համաձայն ստացված փաստական տվյալների՝ ՀՀ երկու քաղաքացիներ 2018 թ. հունվարից մինչև 2019 թ. հոկտեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում իրացնելու նպատակով կեղծել են պաշտոնական փաստաթղթեր՝ տեխզննման կտրոններ և հեղուկ գազի բալոնների շահագործման թույլտվություններ, որոնք իրացրել են օտարերկրացիներին հենց ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության Երևանի հաշվառման-քննական բաժնի տարածքում՝ համապատասխանաբար 15.000 և 5.000 ՀՀ դրամով, սակայն հոկտեմբերի 4-ին բռնվել են ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառման իրականացման արդյունքում:
Բացահայտված դեպքերի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում 2019 թ. հոկտեմբերի 21-ին հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով, կատարվում է նախաքննություն:

Сотрудниками СНБ Армении раскрыты случаи подделки официальных документов и их сбыта
В результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий, раскрыты предполагаемые случаи подделки официальных документов и их сбыта, злоупотребления должностными полномочиями должностными лицами вопреки интересам службы, совершения служебного подлога, получения взятки в особо крупных размерах и дачи взятки в особо крупных размерах официальному лицу.
Как сообщает пресс-служба СНБ, согласно добытым фактическим данным, двое граждан РА в период с января 2018 года по 4 октября 2019 года в целях сбыта подделали официальные документы – талоны техобслуживания и разрешения на эксплуатация баллонов сжиженного газа, которые продавали иностранцам прямо на территории учетно-экзаменационного отдела Дорожной полиции Армении в Ереване за 15000 и 5000 драмов соответственно. Однако 4-го октября 2019 года они были пойманы в результате оперативно-розыскных мер, предпринятых сотрудниками СНБ.
По факту выявленных случаев в следственном департаменте СНБ 21 октября было возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса Армении.