«Հրապարակ». Վազգեն Մանուկյանին պաշտոնանկ անելն անհնարին է առնվազն մինչև եկող տարվա ապրիլ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանին պաշտոնանկ անելն անհնարին է առնվազն մինչև եկող տարվա ապրիլ։ «Հանրային ծառայությունների մասին» օրենքով՝ «ՀԽ նախագահի գործունեության վաղաժամկետ դադարեցման հարց կարող է քննարկվել նրա նշանակումից ոչ շուտ, քան 1 տարի հետո, և կառավարության գործունեության ընթացքում ոչ ավելի, քան 1 անգամ»:
Ընդ որում, եթե վաղաժամկետ դադարեցվում է միայն ՀԽ նախագահի գործունեությունը, ապա նա շարունակում է իր գործունեությունը որպես ՀԽ անդամ: Իսկ Վազգեն Մանուկյանը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից 2019-ի գարնանն է վերանշանակվել այս պաշտոնում։ Հիշեցնենք․ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, հայտարարելով, որ Վազգեն Մանուկյանն ազդեցություն է ունեցել Նաիրի Հունանյանի գործողությունների վրա, դիմել է վարչապետին՝ նրան պաշտոնանկելու առաջարկով»:

«Грапарак»: Отстранение Вазгена Манукяна невозможно до апреля будущего года
Газета «Грапарак» пишет, что председателя Общественного совета Вазгена Манукяна как минимум до апреля будущего года невозможно отстранить от должности. Согласно закону «Об общественной службе», вопрос досрочного прекращения деятельности председателя Общественного совета может обсуждаться не позднее, чем через 1 год после его назначения, и не больше, чем 1 раз в течение деятельности правительства.
Причем, если досрочно прекращается только деятельность председателя Общественного совета, он продолжает работать как член Общественного совета. А Вазген Манукян был  переназначен на эту должность Николом Пашиняном весной 2019 года.
Напомним, депутат парламента Арман Бабаджанян заявил, что Вазген Манукян повлиял на действия Наири Унаняна и обратился к премьер-министру с предложением отправить его в отставку.