Շփման գծում նկատվում է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ. Արցախի ՊՆ
Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվում է հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական կողմը, կրկին ցուցաբերելով ապակառուցողական դիրքորոշում և ավելին՝ արհամարհելով Բաքվում ընթացող ԱՊՀ երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստը, գնում է առաջնագծում իրադրությունը արհեստականորեն լարելու ուղղությամբ՝ ավելի հաճախակի օգտագործելով դիպուկահար զինատեսակներ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հավատարիմ է հակամարտող կողմերի միջև լարվածությունը թուլացնելու վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, բայց հակառակորդի սադրանքների շարունակման դեպքում դիմելու է իրավիճակից բխող համարժեք գործողությունների:

Increase in number of ceasefire violations is being observed on the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan, the country’s defense ministry said in a press statement.
“Showing non-constructive approach and moreover ignoring the fact of hosting the CIS Defense Ministerial Council meeting in Baku, the Azerbaijani side tries to artificially escalate the situation on the frontline with frequent use of snipers,” the statement said.
The Artsakh Republic Defense Ministry next reiterated its commitment to the reached agreements of decreasing tensions, yet adding it would have to resort to response actions in case the provocations by the adversary continue.