Նոր մանրամասներ Դավիթ Սանասարյանի և երեխայի մոր միջև ծագած գործից
ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը նոր մանրամասներ է հայտնում Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի հետ տեղի ունեցած դեպքից: Ֆեյսբուքյան իր էջում նա մասնավորապես գրում է.
«ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով առանձին քրեական գործ է հարուցվել մամուլի այն հրապարակումների առթիվ, համաձայն որոնց Դավիթ Սանասարյանը երեխայի մորը մեղադրում է իրեն «շանտաժի» ենթարկելու մեջ: Նախապատրաստված նյութերով տվյալներ են ստացվել առ այն, որ երեխայի մայրը հեռախոսազրույցի ընթացքում Դ. Ս-ից պահանջել է գումար՝ սպառնալով, որ այն չտալու դեպքում նրա վերաբերյալ արատավորող տեղեկություն կհրապարակի: Քրեական գործը դատախազությունից ուղարկվել է ՀՀ Քննչական կոմիտե նախաքննություն իրականացնելու հանձնարարությամբ»:
Մեկ այլ քրեկան գործ էլ հարուցվել է ՝ 9-ամյա երեխային վրաերթի ենթարկելու մասին հաղորդման հիման վրա ստեղծված նյութերով ՃՈ հետաքննիչի կողմից հարուցվել է քր.գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242 հոդվածի 1-ին մասով: Հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է դատախազություն:

Обнародованы новые подробности об инциденте с участием Давида Санасаряна
Советник генерального прокурора Армении Гор Абрамян на своей странице в соцсети  Facebook сообщил новые подробности об инциденте с участием Давида Санасаряна, полномочия которого на посту начальника Государственной контрольной службы РА приостановлены.
«По признакам ч.1 ст.182 Уголовного кодекса РА возбуждено отдельное уголовное дело в связи с публикациями в прессе, согласно которым Давид Санасарян обвиняет мать ребенка в том, что она его "шантажирует". Подготовленными материалами получены данные о том, что мать ребенка в ходе телефонной беседы потребовала у Д.С. деньги, угрожая, что в противном случае опубликует компрометирующую его информацию. Уголовное дело из прокуратуры направлено в Следственный комитет Армении – с поручением провести предварительное расследование», – указал Гор Абрамян.
Еще одно уголовное дело возбуждено по факту наезда на 9-летнего ребенка: дознаватель Дорожной полиции возбудил уголовное дело по части 1 статьи 242 Уголовного кодекса РА Дело направлено в прокуратуру.