Վահե Գուլանյանն այլևս չի ցանկանում լինել «Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն
«Սևան» ազգային պարկի» տնօրեն Վահե Գուլանյանն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել և ուղարկել «Սևան» ազգային պարկ ՊՈԱԿ-ի խորհրդին: Խորհուրդն իրավունք ունի հիմնավոր մերժել կամ բավարարել դիմումը:
Panorama.am-ի հետ զրույցում Վահե Գուլանյանն ասաց, որ իր որոշման պատճառն այն է, որ ցանկանում է տեղափոխվել բիզնես ոլորտ:
«Բավարար ժամանակ է, ինչ աշխատել եմ, ինչ պետք էր անել Սևանի համար, արել եմ: «Սևան» ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ը որպես այդպիսին, կայացած կառույց է, մասնագիական, վարչական անձնակազմը, համոզված եմ, ամբողջությամբ փոխարինում են ինձ»,- նշեց նա:
«Սևան» ազգային պարկի» տնօրենի խոսքով, Սևանի խնդիրներն ուսումնասիրված են, գույքագրված, որոշումները կայացված են, հանձնարականները տրված են, խախտումներն արձանագրված են, մնում է միայն  հաջորդ տնօրենը, ով էլ լինի, բարի կամք դրսևորի և աշխատի:
«Խնդիրներ կան, որոնք մեկ, հինգ, տասը տարում են լուծում ստանում, խնդիրներ կան՝ հարյուր, օրինակ, ունենանք այնպիսի Սևանա լիճ, ինչպիսին ի սկզբանե ունեցել են»,- նշեց նա:
Վ. Գուլանյանի խոսքով, մեկնարկը տրված է: Նա ասաց, որ  ցանկացած պահի, երբ որևէ խնդիր առաջանա, ինքը պատրաստ է միջամտել:

Ваге Гуланян больше не желает быть директором национального парка «Севан»
Директор национального парка «Севан» Ваге Гуланян написал заявление об отставке и направил его в совет ГНКО «Национальный парк "Севан"». Совет имеет право обоснованно отклонить или одобрить заявление.
В беседе с корреспондентом Panorama.am Ваге Гуланян сказал, что причиной такого  решения является его желание перейти в бизнес-сферу.
«Работаю уже достаточно много времени, что нужно было сделать для Севана, я сделал. ГНКО «Национальный парк "Севан"» – состоявшаяся структура, профессиональный и административный персонал,  уверен, полностью заменит меня», – сказал он.
По словам директора национального парка «Севан», проблемы Севана изучены, инвентаризированы, решения – приняты, указания – даны, нарушения – зафиксированы, остается только, чтобы следующий директор, кем бы он ни был, проявил добрую волю и работал.
«Есть проблемы, которые можно решить за один, пять, десять лет, есть проблемы, для решения которых потребуется 100 лет: например, чтобы озеро Севан стало таким, как было изначально», – сказал он.
По словам Ваге Гуланяна, старт решению проблем дан. Как он указал, в любой момент, если возникнет проблема, он готов вмешаться.