Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Ըստ ԱԻՆ-ի՝ Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը մարդատար ավտոմեքենաների ու ավտոբուսների համար բաց է, իսկ բեռնատարների համար՝ փակ:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 250 ավտոմեքենա:
ԱԻՆ-ից նաև հայտնում են, որ Վանաձոր-Ալավերդի-Բագրատաշեն ավտոճանապարհին կատարվում են շինարարական աշխատանքներ, ինչի հետևանքով ճանապարհահատվածը բեռնատարների համար փակ է: Սահմանվել է հետևյալ այլընտրանքային ավտոճանապարհը՝ Դիլիջան-Նոյեմբերյան-Բագրատաշեն։

МЧС Армении: Автодорога Степанцминда-Ларс для грузовиков закрыта, на российской стороне застряли 250 машин
10:37 04/11/2019
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что 4 ноября, по положению на 08:00, автодороги на территории Армении проходимы.
Согласно полученным из департамента автомобильных дорог Министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии данным, ведущая из Грузии в Россию автодорога Степанцминда-Ларс для легковых автомобилей и автобусов открыта, а для грузовых автомобилей – закрыта.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия данным, со стороны России наблюдается скопление 250 автомобилей.