«Իրատես». Իսկ ի՞նչ էր անում Սարհատ Պետրոսյանը կոռուպցիայի «դեմն առնելու» համար
«Իրատես» թերթը գրում է. «Թեև Կադաստրի կոմիտեի արդեն նախկին ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանն իր հրաժարականի տեքստում պնդում էր, թե հոգնել է կոռումպացված թայֆայականությունից, սակայն, մեր տեղեկություններով, պաշտոնավարման ընթացքում նա գրեթե ոչինչ չի արել կոռուպցիայի ու անօրինականության «դեմն առնելու» համար։
«Ապօրինի ձևով մարդկանց ձեռքից վերցված, կարելի է ասել, բռնի ուժով խլված հողերի հարցով մեծ թվով քաղաքացիներ են դիմել Կադաստրի կոմիտե, հանդիպել անձամբ Սարհատ Պետրոսյանի հետ, սակայն վերջինս որևէ կերպ այդ մարդկանց հարցին ընթացք ու լուծում չի տվել: Ջանք չի գործադրել, որ կադաստրային քարտեզում և կեղծված փաստաթղթերում ինչ-որ բան փոխվի»,- ասաց «Իրատեսի» զրուցակիցը:
Անհասկանալի է, թե Սարհատ Պետրոսյանի պաշտոնավարման ժամանակ ինչ հիմքով է աշխատանքից ազատվել կոմիտեի վերահսկողության վարչության պետը, որ բարեխիղճ ու սրտացավ աշխատողի վարկանիշ ուներ։ «Վարչության պետին աշխատանքից ազատելու իրական պատճառը մինչ այս պահն էլ անհասկանալի է բոլորին, բայց այն, որ նա օգնում էր բոլոր քաղաքացիներին ու ճշգրիտ փաստաթղթեր տրամադրում, փաստ է»,- հավաստիացրեց մեր զրուցակիցը»:

«Иратес»: Нападение на муфлонов – месть директору зоопарка
Газета «Иратес» пишет, что напавшая на муфлонов в Ереванском зоопарке и загрызшая насмерть стая собак была не той, которая ранее проникли на территорию зоопарка и растерзали кенгуру.
«Эта ночная акция» была хорошо организованным заговором против директора Ереванского зоопарка Рубена Хачатряна, в период работы которого в этой должности был зафиксирован определенный спад животных по разным причинам. Тем не менее, Рубен Хачатрян после этой «акции» подал в отставку с занимаемой должности по предложению вице-мэра Еревана.
«Говорят, что проникшие в зоопарк во второй день огромные собаки были хорошо выдрессированными и принадлежали одному из бывших сотрудников зоопарка, который живет в этих краях и, пользуясь случаем, отомстил бывшему руководителю», - пишет газета.