Հարավկորեական Չհոնջու քաղաքում նոյեմբերի 8-10-ը կայանալիք սամբոյի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը կունենա 11 ներկայացուցիչ:
Նոյեմբերի 8-ին մարզական սամբոյի մրցաշարում հանդես կգան Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (68 կգ) և Գրիգոր Սահակյանը (90 կգ), իսկ Մավրիկ Նասիբյանը (74 կգ) մեդալի համար կպայքարի մարտական սամբոյում:
Նոյեմբերի 9-ին պայքարի մեջ կմտնի կանանց մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչը՝ 52 կգ քաշային Սոսե Բալասանյանը, իսկ մարզական սամբոյի մրցաշարին կմասնակցեն Գրիգոր Մխիթարյանը (57 կգ), Արսեն Ղազարյանը (74 կգ) ու Էդիկ Պետրոսյանը (100 կգ):
Նոյեմբերի 10-ի Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ) և Դավիթ Գրիգորյանը (82 կգ) հանդես կգան մարզական սամբոյի մրցաշարում, իսկ Ջոն Բալայանը (52 կգ)՝ մարտական սամբոյում:
Մրցավայր կմեկնեն նաև հավաքականի ավագ մարզիչ Վովիկ Խոջայանն ու Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը:
ԱԱ-ի ոսկե մեդալակիրը կստանա 3000 դոլար պարգևավճար, արծաթե մեդալակիրը՝ 2000, իսկ բրոնզե մեդալակիրը՝ 1500:

На ЧМ по самбо, который состоится с 8-го по 10-е ноября в южнокорейском городе Чонджу, Армению представят 11 спортсменов, сообщает пресс-служба НОК Армении.
8-го ноября в турнире по спортивному самбо выступят Тигран Киракосян (52 кг), Рафик Манукян (68 кг) и Григор Саакян (90 кг), а Маврик Насибян (74 кг) поборется за медаль в боевом самбо.
9-го ноября в борьбу вступит единственная представительница Армении в женском турнире Сосе Баласанян (52 кг), а в турнире по спортивному самбо примут участие Григор Мхитарян (57 кг), Арсен Казарян (74 кг) и Эдик Петросян (100 кг).
10-го ноября Максим Манукян (62 кг) и Давид Григорян (82 кг) выступят в турнире по спортивному самбо, а Джон Балаян (52 кг) - по боевому самбо.
На турнир отправятся также старший тренер сборной Вовик Ходжаян и президент федерации самбо Армении Микаэл Айрапетян.