«Ժողովուրդ». Հանձնաժողովն այժմ արդեն չաշխատող բժիշկների միջոցով է փորձում բացահայտումներ անել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` 2016-ի Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի օրերին զինվորները նորմալ բժշկական սպասարկում չեն ստացել: Քառօրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաԺողովի նիստում, ըստ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների, այդ օրերի ռազմական գործողություններին մասնակից մի բժշկի են քննել, որն այժմ պաշտպանական ոլորտում չի աշխատում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզել է, որ հանձնաժողովն այժմ արդեն չաշխատող բժիշկների միջոցով է փորձում բացահայտումներ անել, որոհետեւ համարում են, որ չաշխատողներն ավելի անկաշկանդ կներակայացնեն այդ օրերին կատարվածը: Եւ, ահա, քննվող բժշկից փորձել են պարզել՝ առաջին օգնություն ցույց տալու համար ինչ բժշկական պարագաներ են ունեցել, արդյոք չի ուշացել բժիշկների օգնությունը սահմանի զինվորներին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ բժիշկը բավականին անկաշկանդ ներկայացրել է, որ բժշկական թերի օգնություն են ցույց տվել, որ պատերազմի այդ օրերին չեն ունեցել անգամ բժշկական այն բոլոր պարագաները, որոնք անհրաժեշտ են առաջին օգնության համար»:

«Жоховурд»: Комиссия пытается добиться разоблачений с помощью неработающих врачей
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в дни Апрельской войны 2016 года военнослужащие не получали нормального медицинского обслуживания. По сведениям издания, на заседание следственной комиссии парламента по изучению обстоятельств Апрельской войны был вызван врач – участник событий тех дней, который уже не работает сейчас в сфере обороны.
Газета выяснила, что следственная комиссия сейчас пытается с помощью неработающих врачей сделать какие-то разоблачения, поскольку считает, что те, кто не работает, более расковано могут рассказать о происходящем в те дни. У врача пытались выяснить, какие у них были медицинские принадлежности для оказания первой помощи, не была ли оказана медицинская помощь военнослужащим на границе с опозданием.
Как передают источники издания, врач довольно расковано представил, что была предоставлена неполноценная медицинская помощь, что в дни войны у них не было даже необходимых для оказания первой помощи медицинских принадлежностей.