Առողջապահության նախարարությունում նոր սկանդալ է հասունանում. «168 Ժամ»
«168 Ժամ»-ի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Առողջապահության նախարարության որոշ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ լուրջ մտահոգություններ ունեն: Այդ պաշտոնյաները, իրենց ապահովագրելու համար, փորձում են վարչապետի աշխատակազմի միջոցով Նիկոլ Փաշինյանին ինֆորմացիա հասցնել Առողջապահության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Արտյոմ Սմբատյանի կողմից արված որոշ գործարքների մասին, որոնք համարում են կասկածելի:
Նրանք ցանկանում են վարչապետին տեղյակ պահել նախարարությունում կատարվող գործընթացների մասին, որպեսզի հետո իրենց չմեղադրեն անգործություն ցուցաբերելու ու պարտականություններին չտիրապետելու մեջ:
«Բանն այն է, որ աշխատակազմի ղեկավար Արտյոմ Սմբատյանը, նախարարի գիտությամբ և թույլատվությամբ, նախարարության անունից մի քանի կասկածելի գործարքներ է արել, որոնք մտահոգել են ԱՆ պաշտոնյաներին, և հիմա նրանք վախենում են, որ իրավապահների հնարավոր ուսումնասիրությունների արդյունքում իրենք ևս պատասխանատվության են կանչվելու:
Եվ այդ պատճառով էլ հետագա հնարավոր ռիսկերից իրենց ապահովագրելու համար փորձում են այդ մասին տեղյակ պահել վարչապետին: Ի դեպ, մեր աղբյուրը ևս հաստատեց մամուլի տեղեկությունները, որ նախարարությունում լուրջ դժգոհություններ կան Արտյոմ Սմբատյանից: Ասում են՝ պարբերաբար սկանդալների մեջ հայտնվող այս երիտասարդը մինչ ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի ղեկավար նշանակվելը եղել է հարկային ոստիկան և հիմա փորձում է տոտալ վերահսկողություն հաստատել բոլոր վարչությունների ղեկավարների նկատմամբ»,-գրել է թերթը:

Газета «168 жам» пишет со ссылкой на свои источники, что некоторые высокопоставленные чиновники министерства здравоохранения серьезно обеспокоены. Они, чтобы застраховать себя, пытаются через аппарат премьер-министра довести до Никола Пашиняна информацию об осуществленных руководителем аппарата Минздрава Артемом Смбатяном сделках, которые считают сомнительными.
Они хотят поставить в известность премьер-министра о происходящих в министерстве процессах, чтобы потом их не обвиняли в бездействии и невыполнении своих обязанностей.
«Дело в том, что руководитель аппарата Артем Смбатян, с согласия и разрешения министра, заключил от имени министерства несколько сомнительных сделок, которые вызвали обеспокоенность чиновников Минздрава. Сейчас они встревожены, что в случае возможной проверки со стороны правоохранителей они будут призваны к ответственности.
Чтобы обеспечить себя от возможных дальнейших рисков, они пытаются проинформировать премьер-министра об этом. Кстати, наш источник подтвердил сведения СМИ о том, что в министерстве есть серьезное недовольство Артемом Смбатяном. Говорят, этот периодически оказывающийся в центре скандалов молодой человек до назначения руководителем аппарата Минздрава был налоговым полицейским и сейчас пытается установить контроль над всеми начальниками управлений», - отмечает газета.