Հաթերքը բոլորովին այլ տեղում է, քան վարչապետի մասնավոր այցն էր. «Հրապարակ»
Երեկ «Հրապարակ»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ «վարչապետն Արցախ է մեկնել ոչ թե ուղղաթիռով, այլ` ավտոմեքենայով»:
Հարցին՝ իսկ վարչապետի ընտանիքն ինչպե՞ս է մեկնել ու հետ վերադարձել, խոսնակը պատասխանել է. «Այցը մասնավոր էր, և պետք է հարգել մարդու մասնավոր կյանքը»:
Հաթերքի հետ կապված դիպվածը նույնպես ակտիվ քննարկվում էր սոցցանցերում։ Ըստ այդմ` գրում էին, որ վարչապետը «սխալ ուղղությամբ էր գնում», Հաթերքը բոլորովին այլ տեղում է, քան պարոն վարչապետի մասնավոր այցն էր։  Կարապետյանը պատասխանել է. «Վարչապետը որևէ բան սխալ չի ասել, ինչպես գրել է, այդպես էլ եղել է. հաստատում եմ դա»:
Հաթերքո՞ւմ է եղել։ «Որտեղ որ գրված է, այնտեղ էլ եղել է»:
Թերթը հիշեցրել է, որ Փաշինյանը մեկնել էր Արցախ` մասնակցելու ԱԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հարսանիքին։

«Грапарак»: Атерк находится в совсем другом направлении от места частного визита премьер-министра
Пресс-секретарь премьер-министра Владимир Карапетян вчера в ответ на запрос газеты «Грапарак» вновь отметил, что «премьер-министр поехал в Арцах не на вертолете, а на машине».
На вопрос, а как поехала семья премьер-министра и как вернулась, пресс-секретарь ответил: «Визит был частным и нужно уважать частную жизнь человека».
В социальной сети активно обсуждается также случай с селом Атерк. Причем писали, что премьер-министр «ехал в неправильном направлении», Атерк находится в совершенно  другом направлении от места, куда ехал с частным визит премьер-министр.
Владимир Карапетян ответил: «Премьер-министр ничего неправильного не сказал, как написал, так и было: я подтверждаю это». На вопрос, так он был в Атерке, пресс-секретарь ответил: «Где написано, там и был».
Газета напоминает о том, что Никол Пашинян поехал в Арцах для участия в свадьбе секретаря Совета безопасности Армена Григоряна.