Հայաստանի առաջատար գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում մեկնարկած «Tallinn Trophy» միջազգային մրցաշարի կարճ ծրագրում գրանցել է 7-րդ արդյունքը, փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը: 23-ամյա գեղասահորդը հավաքել է 55.80 միավոր:
Ազատ ծրագրի մրցումը տեղի կունենա նոյեմբերի 13-ին: Տղամարդկանց մենասահքում հանդես են գալիս 14 գեղասահորդներ:
Հիշեցնենք, որ այս ամիս Սլավիկ Հայրապետյանը մասնակցել էր նաև Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում անցկացված Volvo Open Cup 2019 միջազգային մրցաշարին, որտեղ գրավել էր 10-րդ տեղը: Դա նրա առաջին մեկնարկն էր այս մրցաշրջանում:

Slavik Hayrapetyan, leading figure skater of the Armenia team, has showed the 7th result in the short program of the Tallinn Trophy international tournament kicked off in Tallinn, Estonia. The 23-year –old figure skater has scored 55.80 points, the National Olympic Committee reported.
The free skating program will take place on 13 November. 14 figure skaters compete in the men’s competition.
Earlier this month Slavik Hayrapetyan also performed at the Volvo Open Cup in Latvian capital Riga where took the 10th position. It was his first appearance this season.