Tallinn Trophy. Սլավիկ Հայրապետյանը գրավել է չորրորդ տեղը
Սլավիկ Հայրապետյանը չորրորդ տեղն է գրավել Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալինում տեղի ունեցած Tallinn Trophy գեղասահքի միջազգային մրցաշարում:
Կարճ և ազատ ծրագրերի համագումարում Հայաստանի առաջատար գեղասահորդը հավաքել է 184.32 միավոր: Կարճ ծրագրից հետո 23-ամյա Հայրապետյանը 7-րդն էր, իսկ ազատ ծրագրում գրանցել է երրորդ արդյունքը: Տղամարդկանց մենասահքում հանդես են եկել 14 գեղասահորդներ:
Հիշեցնենք, որ Սլավիկ Հայրապետյանն այս մրցաշարում չորրորդ տեղն էր գրավել նաև 2018 թվականին: Սա նրա երկրորդ ելույթն էր այս մրցաշրջանում: Այս ամիս Սլավիկը Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում մասնակցել էր նաև Volvo Open Cup 2019 միջազգային մրցաշարին, որտեղ գրավել էր 10-րդ տեղը:

Slavik Hayrapetyan ended up on the 4th place the Tallinn Trophy figure skating international tournament held in Tallinn, Estonia, the National Olympic Committee reported.
According to the source, after the short and free skating programs the Armenian leading figure skater scored 184.32 points. 23-year-old Hayrapetyan was 7th after the short program while in the free skating program he was 3rd. 14 figure skaters took part in the men’s competition.
In 2018 Slavik Hayrapetyan had also finished this tournament on the 4th position. It was his second performance this season. This month Slavik Hayrapetyan also performed at the Volvo Open Cup in Latvian capital Riga where took the 10th position.