Արթուր Ալեքսանյանը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան կնշանակվի
Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան։ Պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա վաղը։
ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամից հայտնում են, որ արդեն ավելի քան կես դար է, ինչ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի  դեսպաններն աշխարհում ամենուրեք օգնում են երեխաներին և կանանց պաշտպանել իրենց իրավունքներն ու ավելի բարեկեցիկ կյանքով ապրել: Աջակցելով երեխաներին վերաբերող խնդիրների մասին իրազեկմանը և միջոցների հավաքագրմանը՝ մեզ հետ աշխատող հանրաճանաչ մարդիկ հստակ ուղերձ են հղում առ այն, որ առաջնահերթությունը պետք է տալ երեխաներին:
ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն աշխատում է, որպեսզի Հայաստանում յուրաքանչյուր երեխա լինի սիրված, սնված և խնամված:
Հիմնվելով 70-ամյա միջազգային փորձի և Հայաստանի երեխաների համար 25 տարվա հաջողությունների վրա՝ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը պարտավորություն է ստանձնում բարելավելու ամենախոցելի՝ աղքատության և մեկուսացման մեջ ապրող երեխաների կյանքը:

Wrestler Artur Aleksanyan to be appointed National Ambassador for UNICEF in Armenia
Armenian Greco-Roman wrestler, an Olympic Champion, a three-time World Champion and a four-time European Champion Artur Aleksanyan will be appointed as UNICEFF National Ambassador in Armenia. The  designation ceremony will take place on Saturday in Yerevan,  UNICEF Armenia reported in a press statement.
Ambassadors are prominent individuals from art, science, literature, entertainment, sport or other fields of public life who have expressed a desire to contribute to raising awareness of the aims, objectives and priorities of UNICEF to convey messages about its activities and to extend its public outreach. Ambassador may be appointed at the national, regional or international level.
Aleksanyan will be the fourth National Ambassador for UNICEF Armenia and will join Armenia’s renowned singer Alla Levonyan, President of MGA Group Gagik Martirosyan and footballer Henrikh Mkhitaryan