«Հրապարակ». Իշխանությունն ամեն ինչ անում է միայնակ չմնալու համար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մի քանի օր կիսադատարկ դահլիճում Բյուջե 2020-ի քննարկումը երեկ մոտեցավ վերջնագծին։ Ուշագրավ է, որ կառավարության բերած բյուջեի նկատմամբ անգամ իշխանական պատգամավորներն առանձնակի հետաքրքրություն չցուցաբերեցին։
Խորհրդարանը հաջորդ շաբաթ պետք է քվեարկի նախագիծը․ եթե ԲՀԿ-ն անցած օրերին արդեն հայտարարել է, որ դեմ է քվեարկելու, ապա «Լուսավոր Հայաստանը» դեռևս պահում է ինտրիգը։ Երեկ Էդմոն Մարուքյանը մեզ ասաց, որ երբ հայտնի դառնա՝ իրենց առաջարկները կառավարությունն ընդունում է, թե ոչ, այն ժամանակ էլ խմբակցությունը որոշում կկայացնի։
Տեղեկություններ կան, որ իշխանությունն ամեն ինչ անում է միայնակ չմնալու, ԼՀԿ-ի քվեն ստանալու համար, որպեսզի տպավորություն չստեղծվի, թե հեղափոխականները ֆիասկոն ապրեցին և հակառակ իրենց խոստումներին՝ հեղափոխական բյուջե չներկայացրին»:

«Грапарак»: Власти делают все, чтобы не остаться в одиночестве
Газета «Грапарак» пишет, что вчера приблизилось к завершению обсуждение проекта бюджета на 2020 год в течение нескольких дней в полупустом зале парламента. Примечательно, что к представленному правительством бюджету не проявили особого внимания даже депутаты от правящего блока.
Проект будет вынесен на голосование парламента на следующей неделе, и если фракция «Процветающая Армения» уже заявила о том, что проголосует против, то фракция «Светлая Армения» пока сохраняет интригу. Вчера Эдмон Марукян заявил корреспонденту издания, что фракция примет решение тогда, когда станет известно, приняты их предложения правительством или нет.
Есть сведения, что власти делают все возможное, чтобы не остаться в одиночестве и получить голоса фракции «Светлая Армения», чтобы не создалось впечатления, будто революционеры потерпели фиаско и, несмотря на свои обещания, не представили революционного бюджета.