Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց Իտալիա
Նոյեմբերի 18-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի 10-րդ տուրի հանդիպումը՝ հյուրընկալվելով Իտալիայի հավաքականին: ՀՖՖ ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ  Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնեց Իտալիայի Պալերմո քաղաք, որտեղ «Ռենցո-Բարբերա» մարզադաշտում կմրցի Իտալիայի ընտրանու հետ։
Ռումյան Հովսեփյանը բաց կթողնի Իտալիայի հավաքականի հետ հանդիպումը՝ Հունաստանի  դեմ խաղում ստացած դեղին (որակավորման փուլում՝ երրորդ) քարտի պատճառով:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Իտալիայի դեմ խաղին չի մասնակցի Գևորգ Ղազարյանը, որը  ծնկի հետ կապված խնդիրներ ունի:

Armenian national team leaves for Italy for the last Euro 2020 qualification match
The Armenian national team and the Armenian football delegation left for Italy on Saturday to play the final match as part of the Euro 2020 Group J qualification. As the country’s football federation Facebook page reported, Armenia will face the leaders of Group J Italy on November 18. The match will be played at Renzo Barbera stadium in Palermo.
Following the defeat from Greece in Yerevan on Friday, our team has been placed the forth in Group J with 10 points and has lost the chances to qualify for the final round of the tournament.