ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ֆրանսիացի փաստաբան Սևակ Թորոսյանը նամակ է գրել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին։
«Ես գրեցի այդ նամակը՝ չսպասելով պատասխանի։ Գաղտնիք չէ, որ վերջին մեկ տարում ես այդ գործի մասին զեկուցում եմ Ֆրանսիայի ու միջազգային որոշ կառույցների»,-ասաց Թորոսյանը Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը։
Մակրոնին ուղղված նամակում նա ներկայացրել է մեկ տարվա ընթացքում դատավարությունը, գլխավոր կետերն ու ներկայացրել առաջարկներ։
«Մեկ ամիս չանցած՝ մի քանի օր առաջ նախագահ Մակրոնից պատասխան ստացա, ու ասվում է՝ վստահ եղեք, որ Ֆրանսիան հետևում է նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դատավարությանը»,-ասաց փաստաբանը՝ հետաքրքրական համարելով Ֆրանսիայի նախագահի կողմից իրեն գրավոր պատասխանելը։

Адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна сообщил о получении письма от Макрона
Французский адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Севак Торосян направил письмо президенту Франции Эммануэлю Макрон.
«Я написал это письмо, не подождав ответа. Не секрет, что в течение последнего года информировал французские и международные структуры о судебном процессе», – сообщил адвокат на сегодняшней пресс-конференции.
В адресованном Макроне письме он представил судебный процесс за последний год, он также представил главные пункты и предложения.
«Не прошло и месяца, как я получил письмо от Макрона, в котором говорится: будьте уверены, Франция пристально следит за судебным процессом президента Кочаряна», – отметил адвокат, назвав примечательным, что Э. Макрон решил ответить письменно.
С. Торосян подчеркнул, что в Офисе президента Франции знали, что информация о письме будет обнародована.