«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «ԱԺ-ի, կառավարության, քննչական մարմինների ներկայացուցիչները նախօրեին հանդիպում են ունեցել Ջերմուկ և Գնդեվազ համայնքների բնակիչների հետ, որին մասնակցել են շուրջ 130 հոգի:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին Ջերմուկի ղեկավար Վարդան Հովհաննիսյանի նախաձեռնած այդ փակ հանդիպումից մանրամասներ են հայտնի դարձել: Հենց Հովհաննսիսյանն է ուղարկել հանդիպման հրավերները, և հիմնականում ներկա են եղել առողջարանային, հյուրանոցային, զբոսաշրջային ընկերությունների և տարբեր ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ:
Թեժ ու լարված այս հանդիպման ընթացում հիմնական վրդովվմունքի պատճառներից է եղել նաև ուղիղ եթերի ու առհասարակ լուսաբանման բացակայությունը, նաև այն, որ հանդիպումը հրավերներով, ոչ թե հայտարարությամբ է կազմակերպվել: Պաշտոնյաները փորձել են համոզել ներկաներին, որ հանդիպման նպատակն է հաշվետվություն ներկայացնել, թե ինչ են արել գերատեսչությունները Ամուլսարի խնդիրն ի շահ երկրի լուծելու համար: Բնակիչները, սակայն, հակադարձել են, թե հաշվետվությամբ իրենց չեն համոզի, ինչ էլ լինի, ճանապարհը չեն բացելու»:

Газета «Жоховурд» пишет, что представители парламента, правительства, следственных органов накануне провели встречу с жителями общин Джермук и Гндеваз, в которой приняли участие порядка 130 человек.
Изданию стали известны подробности этой закрытой встречи, инициированной руководителем Джермука Варданом Ованнисяном. Именно Ованнисян отправил приглашения на встречу, на которой в основном присутствовали представители курортных, гостиничных, туристических компаний и различных общественных организаций.
В ходе этой бурной и напряженной встречи основной причиной возмущения было отсутствие прямого эфира и какого-либо освещения, а также то обстоятельство, что вместо публичного сообщения, были отправлены приглашения. Должностные лица пытались уговорить присутствующих, что цель встречи представить отчет о том, что сделано ведомствами для решения вопроса Амулсара в интересах страны.