Բակո Սահակյանը 2020-ի ձմեռային զորակոչ և զորացրում կատարելու մասին հրամանագիր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին ստորագրել է հրամանագիր 2020 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ ըստ հրամանագրի` 2020 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչև 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2020 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

Artsakh president signs decree on 2020 winter draft and demobilization
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday signed a decree on the 2020 winter draft and demobilization, his office reported.
According to the decree in January 2020 male citizens of Artsakh to become 18 years old until December 31, 2019 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until December 31, 2019 inclusive will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree in January 2020 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army.